Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a mondat nyelvtanila...

Helyes ez a mondat nyelvtanilag az idei középszintű érettségiben?

Figyelt kérdés

She came home ...(exhausted)

A lényege ez volt, a megfelelő formát kell beírni

Az exhausted szerintem nem jó, legalábbis én úgy fordítanám, hogy hazajött fáradtAN, ezért gondolom az ly végződést. Az exhaustedly szerintetek jó? Létezik egyáltalán ilyen szó?



2020. okt. 22. 11:43
 1/8 A kérdező kommentje:
egy másik kérdéses nyelvhelyességi problémám is volt, aki szintén ma írta megnézné?
2020. okt. 22. 11:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jó - ly-vel.
2020. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 kifejtenéd?

én nem értem úgy a szöveget, hogy “Hazajött, fáradt” Szerintem érthetőbb úgy, hogy fáradtan hazajött.

2020. okt. 22. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ott a link, úgy használják. A magyar miatt gondolod, hogy úgy kéne, de nem az a lényeg, hanem hogy az angol anyanyelvuek hogyan mondják.
2020. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben az angol – a magyarral ellentétben – melléknevet használ, nem határozót.

She came home late. She came home tired. She came home sick.

Itt tulajdonképpen rövidítésről, sűrítésről van szó:

She came home (and she was) exhausted.

2020. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm a magyarázatot, már értem.

A másik kérdéses:

The receiver was shut down ....(hard)

Itt a hard milyen formában kell a mondatba?

2020. okt. 22. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hard mint melléknév is hard, és hatarozoszokent is hard (ha nem az a jelentése, hogy alig, mert olyankor hardly), tehat ebben a mondatban is hard.
2020. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!