Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középszintű érettségi...

Német középszintű érettségi levélben, milyen témakörök lehetnek, melyre reagálni kell?

Figyelt kérdés

Általános iskolába a helyi falusi iskolába jártam, ahol csak németet lehetet tanulni angolt nem, de 5 év alatt a bemutatkozásig jutottunk kb., a sok tanár váltás miatt ( az 5 év alatt 4 tanárom volt és minden tanárral újra kezdtük az elejétől) , mert a legtöbben annyira rosszak voltak, hogy folyamatosan elmentek a tanárok máshova tanítani.


Középiskolában pedig azt a nyelvet kellett tanulni sajnos , amit általános iskolában tanultunk így maradt a német, amivel 2 évig nem is volt gond rendesen tanultam egy nagyon jó tanárral, de utánna elment szülési szabadságra és kb. folyamatosan helyettesítés volt más tanárral.


Tehát kedden érettségizek és semmit nem tudok németül a többit még csak-csak betippelgetem valahogy, de a levéltől nagyon félek.


Mit bírnék még így kezdeni, hogy a 3-as meglegyen németből.


Csak a némettel van problémám, ahogy némtem az eddigi érettségieim jók lesznek magyar 85-90% körül az esszétől függően, a töri kb. 4-es lesz, mivel a 2. ésszé nagy részét a pótlapra írtam és a matek is meg lesz 4-es.



2020. okt. 25. 14:42
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Végül hogy sikerült a német érettségid?

Fiam hasonló cipőben jár, pénteken érettségizik. Semmit nem tud, csak az alapokat.

2021. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!