Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora esèlyem van arra,hogy...

Mekkora esèlyem van arra,hogy megtanuljak egy idegen nyelvet,ha nincs a nyelvhez èrzèkem?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban azt mondta egy tanár,hogy gyenge a nyelvèrzèkem,ezèrt nincs èrtelme nyelvet tanulnom.Èn mindig szerettem volna megtanulni a nèmetet,ami sokak szerint nehèz,de nekem mègis az tetszik,mert könnyebb iejteni.Èrzek is mindig kèsztetèst a tanulásra,de a 3.lecke után mindig abba hagyom,akkor is,ha megy.Amennyiben nincs nyelvèrzèkem ,akkor van esèlyem arra,hogy megtanuljam valamilyen szinten?Jelenleg 41 èves leszek.

#nyelvtanulás #Nyelvèrzèk #Föladni
2020. okt. 30. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálad inkább a motiváció hiányzik.


Fizess be egy tanfolyamra, az nagy motiváció lehet, hogy ne hagyd veszni a pénzt. (Nekem könnyebb volt németül megtanulni mint angolul.)

2020. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne tántorítson el egy tanár véleménye, nagyon sok mindentől függhet a nyelvtanulás hatékonysága.(Nyilván nem vagyok okosabb egy tanárnál, de egy ember véleménye nem mérvadó) Ahogy az előző is említette, érdemes lenne nyelvtanfolyamra menned, vagy akár magántanárhoz, ha van rá lehetőséged.


Próbáld kicsit kényszeríteni magad a tanulásra, alakíts ki egy szokást, mert akár ha csak napi fél órát foglalkozol a nyelvvel, már jobb, mintha abbahagynád.

Tűzz ki magad elé kicsi, elérhető célokat (pl.: egy új nyelvtani szerkezet begyakorlása két nap alatt).

Nézz filmeket (a kezdetben meséket), hallgass podcastokat, híreket németül.

És a legfontosabb, hogy beszélj. Akkor is, ha még csak három mondatot tudsz.


Röviden ennyit tudnék írni, de mindenekelőtt a legfontosabb, hogy már nem számít, mit mondott x éve a tanárod.

2020. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban azt mondta egy tanár,hogy gyenge a nyelvèrzèkem,ezèrt nincs èrtelme nyelvet tanulnom.


Hülye volt a tanárod, nyelvet mindig van értelme tanulni. Én 15 év után nyelvvizsgáztam németből. Bátorság, kitartás! Ne csüggedj, ne add fel!

2020. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Easy german youtubon, minden nap foglalkozz a nyelvvel, legrosszabb esetben egy félórát! A nyelvtanuláshoz nem tehetség, hanem nagy adag szorgalom és lelkesedés kell!
2020. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen az angoltanárom azt mondta, hülye vagyok az angolhoz, és ne erőltessem. A négy gimis év után talán bemutatkozni tudtam. Sok évet kihagytam, mert nem hittem el, hogy én képes lehetek angolul megtanulni. Egy 10 hónapos intenzív tanfolyam után sikerült a középfokú nyelvvizsgát letennem, és örömömet leltem a tanulásban. Most készülök felsőfokúra, és ha az megvan, fordító szakra az egyetemen. 39 évesen.

Ne add fel! Ha tényleg szeretnéd megtanulni, menni fog!

2021. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

42 vagyok és a gimnáziumban ugyan ezt a visszajelzést kaptam. El is keseredtem és nem is ment a nyelvtanulás. Ennek ellenére ma 4 nyelven beszélek folyékonyan.


Hogyan?


1) ANGOL - Kimentem Hollandiába az egyetem mellett, ahol rákényszerültem az angol használatára. Fél év után megvolt a középfokú, egy év múlva a felső. 24 voltam.


2) NÉMET - Egy német cégnél kaptam munkát, ahol a legtöbb munkautasítás németül volt elérhető. 3 év alatt megvolt a középfokú, majd a felső is. 29 voltam.


3) OLASZ - Céget váltottam, ahol olasz volt a vezetőség. A munkaköröm megkövetelte az angol használatát, mindemellett a vezetőség miatt el kellett kezdeni az olaszt. 3 év alatt lett meg a felsőfok. 34 voltam.


4) FRANCIA - Az első nyelv, amit DuoLingoval kezdtem tanulni, majd nyelvtanárral. Megvolt a középfok 2 év után (38 voltam) és most gyúrok a felsőre.


5) HOLLAND - Visszaköltöztem Hollandiába, ahol kell a beilleszkedéshez a holland. Még nem nyelvvizsgáztam, de valahol B2-C1 között vagyok.


A nyelvvizsgákat magam miatt csinálom, szinte minden esetben Origo-t.


A középiskolai tanároknak nagy hatása van a gyerekekre - ezt a sajátjaimon is látom. 41 év még mindig fiatal - sosem késő új nyelvet tanulni és a mottóm:


"A nyelv az egyetlen, amit rosszul tudni is megéri!"


Sok sikert a némethez!

2021. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem általános iskolában mondták.11 èves voltam.Emlèkszem nem ment az orosz.
2021. okt. 30. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a nyelvtanulás egy folyamat. Persze hogy nem megy még tökéletesen, sokat kell vele foglalkozni
2021. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!