Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánul tanulók, mikor és...

Japánul tanulók, mikor és mennyi idő alatt tanultátok meg a hiraganákat, katakanákat?

Figyelt kérdés
Tanárnál tanulóknak hogy tanította a tanárotok? Ott órán hogyan gyakoroltátok, tanultátok?

2020. okt. 31. 18:09
 1/5 dornstadter ***** válasza:
100%

Én kb. 14-15 éve kezdtem bele a japántanulásba, először egy nyelviskolában utána pedig magántanártól. Ez még a nagy japán mánia kitörése elött volt, a 3-4 főre meghirdetett csoportra végül is ketten jelentkeztünk csak. A végére pedig a másik tanuló már lemorzsolódott...

A tanár úgy kezdte, hogy elmagyarázta, hogy hogyan van ez a hiragana-katakana és kanji dolog, majd elkezdtük a hiraganákkal. Arra emlékszem, hogy első órán 7 db-ot vettünk, "a"-tól a "ki"-ig. A tanárunk mindegyiket egyenként, szépen vonásonként felírta a táblára nyilakkal jelezve, hogy melyik vonást merről merre kell húzni, elmagyarázva, hogy mire figyeljünk, amelyiknek van alternatíva formálya azt is, stb. Utána nekünk is le kellett írni, ha jól emlékszem, 20x a füzetünkbe, ő meg közben ellenőrizte, hogy jó e, szólt ha valamit elrontottunk. Utána jött a következő.

Ezután vettük a dakuten-eket (ka-ga, ha-pa stb.), a speciális jeleket (kis tsu), a hosszítást, a végén pedig a ya-yu-yo összeolvadásokat mint a kya, kyu stb.

Azután vettük a katakanákat, azokat már gyorsabb léptékben.

Minden óra kezdetén fel kellett írnunk a táblára az addig tanultakat. A felét én a másik felét a másik tanuló.


Később magántanárként én is tanítottam, kb. ugyan ezen a szisztéma mentén.

2020. nov. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dornstadter ***** válasza:
*formája
2020. nov. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást!
2020. nov. 1. 12:01
 4/5 anonim válasza:
83%
Pár nap alatt meg lehet őket tanulni gyakorlás mellett. A hiragana-katakana nagyon egyszerű. A Kanjival már inkább meggyűlik a bajom.
2020. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem a katakana nem tűnik sajnos olyan egyszerűnek.
2020. nov. 3. 19:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!