Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondanád angolul?

Hogyan mondanád angolul?

Figyelt kérdés
Abban a könyvben olvastam róla először, amelyikben bemutatkozott.
2020. nov. 8. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
I read about him in his introductory book.
2020. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Annyit kérdeznék még, hogy miért nem present perfectet használsz itt? Ezzel mindig gondban vagyok...
2020. nov. 8. 20:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Hiszen utána még több könyvben is olvashattam róla és még a jövőben is olvashatok róla...bár az már nem az első alkalom lesz...ezért?
2020. nov. 8. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell a Perfect igeidőket ennyire túl gondolni.

Ökölszabály: akkor biztosan kell Present Perfect, ha már egy ideje és még az adott pillanatban is tart valami, és az időtartam jellemzően egy for vagy egy since előljáróval kerül a mondatba: I haven't read anything since June. He's been here for an hour.

Akkor is használják, ha valami már megtörtént (és az a fontos hogy már megtörtént); vagy még nem, de még megtörténhet: Joe Biden has won the election; She has never lived in Wales.


De még ha mondunk is valamit Present Perfect-ben, ha azt elkezdjük kifejteni, belemegyünk a részletekbe, akkor már Present Simple-re váltunk, mert az már gyakorlatilag egy történet elmesélése. Pl: Tina can't come tomorrow because she has broken her leg - she fell off the ladder.

Én a kérdésben kiírt mondatot ebbe az utolsó kategóriába sorolnám, ebben már túl sok a részlet. Ha csak anynit írsz: "I have read his introductory book" vagy "I have read about him", azok rendben vannak. De a kettő együtt már sok, hiszen akkor olvastál róla, amikor az első könyvét olvastad – ami felfogható egy időpontnak is, ezért a Present Simple jobban mutat.


Hogy miért? Mert ha valami egy konkrét időponthoz köthető, akkor Present Simple-t haszálnak. Ezzel viszont van annyi trükk, hogy ez a konkrét időpont nem feltétlenül szerepel a mondatban explicit feltüntetve, kiderülhet a szövegkörnyezetből is.

2020. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!