Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki félévkor átiratkozik...

Ha valaki félévkor átiratkozik másik szakra egyetemen, akkor, hogyan fogja bepótolni az addigi anyagokat? Vagy ez, hogy működik?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem ilyen egyszerű. Eleve, csak karon belül tudsz könnyen váltani, de ott is csak a "rokon szakok" között pl. proginfó -> mérnökinfó vagy biológia -> biomérnöki vica versa. Ha mondjuk egy kereskedelem marketingről szeretnél átmenni biofizikusnak, az nem fog menni. Akkor újra kell felvételizned. Egyébként, ha át tudsz menni másik szakra, akkor először elfogadtatod a tárgyaidat, amik megvannak (és efogadhatók az új szakodra) ezután folyamatosan pótolnod kell a kimaradt tárgyakat, amit azt hiszem egy éven belül be kell pótolnod, úgy, hogy közben az új szakod tárgyaival is haladsz (amik aktuálisan jönnek).
2020. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 köszi!:)
2020. nov. 11. 18:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh, még annyi, hogy ha nem félévkor jelentkezik át az ember, hanem sokkal hamarabb? Akkor, hogy tudná elfogadtatni a tárgyait, ha még nem vizsgázott le belőlük. Ha hülyeség a kérdés, akkor...ez van, nem vagyok ebben a témában otthon :D
2020. nov. 11. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Elfogadtatni csak azokat tudod, amiből már van jegyed (legalább 2-es, vagyis vizsgáztál), ezért előbb nem tudod, mivel akkor még nincs elvégzett tárgy, amit el tudnál fogadtatni.
2020. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem félévkor nem is lehet átjelentkezni másik szakra - félév közben meg abszolút nincs ilyen lehetőség. Plusz az egyetemek többségénél valamennyi kreditet le kell tenni az asztalra, nem vesznek át csak úgy. Sőt, van olyan szak, ahol tanulmányi átlagot is néznek. Illetve az sem mindegy, hogy van-e állami hely az adott szakon - és mivel költségtérítéses hallgatókat is áttehetnek állami helyekre jó tanulmányi átlag mellett, így ők előnyt élveznek egy átvett hallgatóval szemben. Szóval hiába esik ki valaki egy állami helyről, rögtön feltöltik ezeket költségtérítéses hallgatókkal, így nem biztos, hogy például neked biztosítani tudnak majd állami helyet attól függetlenül, hogy a jelenlegi szakodon államin vagy.


Igaz én második év végén jelentkeztem át egy teljesen más városban lévő egyetemre, de van némi fogalmam erről. Corvinusra például csak úgy vettek volna fel, ha megvan 50 kreditnyi tárgyam amit át tudok vinni hozzájuk és legalább 4-es átlagom. Mivel egyébként nagyon macera az átjelentkezés, azt mondanám, hogy persze próbálkozz meg azzal is, de én a helyedben ezzel párhuzamosan beadnám tavasszal az újrajelentkezésem, mert sokkal több esélyt látok benne - és ugyanúgy el tudod majd fogadtatni a tárgyaidat. Természetesen megéri beszélni az iskolával is, ahova szeretnél átjelentkezni.

2020. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!