Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolokat nem zavarja hogy...

Az angolokat nem zavarja hogy ha valakiről kell beszélni akinek nem ismert a neme akkor azt kell mondani hogy him or her?

Figyelt kérdés
Nincs valami mód ennek a megkerülésére?
2020. nov. 12. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
They -t használnak ilyen esetben.
2020. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És akkor a they ilyen esetben nem többes szám?
2020. nov. 12. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Többesszámban ragozzák az igét, de egy személyre gondolnak. Hivatalosabb szövegben viszont marad a he or she.
2020. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanilag többes szám, jelentésileg viszont egyes szám.

If someone comes by bike, they are supposed to leave it outside. - Ha valaki bringával jön, kint kell hagynia.

2020. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oh értem köszi.
2020. nov. 12. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha már van egy alany a mondatban, nem lehet kihagyni és szimplán csak azt írni, hogy: "If someone comes by bike, has to leave it outside."?
2020. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6: "nem lehet kihagyni"?

De nem ám! Legfeljebb egy tagmondaton belül. De itt kettő van.

2020. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Fura nekem ez az angol nyelv, néha úgy érzem csak dobálják a mondatokba a szavakat. Sorozatnál is észrevettem már, hogy néha nem is raknak bele alanyt.

Nagyon köszönöm a válaszod, és bocsánat, hogy belekérdeztem más kérdésébe.

2020. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!