Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtani szabályok...

Angol nyelvtani szabályok "táblázatos formában összefoglalva" létezik?

Figyelt kérdés

Az összes lehetséges szabályra gondolok, táblázatban összefoglalva, az alapoktól kezdve, egészen középfokig, mindenféle szerkezeteken át az igeidőkig, stb. (mi miután jön, mit mivel használnak, segédigék helyes használata stb).

Tudom, hogy az ilyen szabályszerűségek egy idő után a tanulást gátolják, de mégis egy biztos pontnak érezném ha időnként lehetne tanulmányozni ilyet.

Ha van ilyen letölthető, pdf formában, az nagyon jó lenne.



2020. nov. 13. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Na ez engem is érdekel. Nyelvvizsgára készülsz te is?
2020. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, én attól messze vagyok, igazából nagy vágyam, hogy egyszer nyelvvizsgázhassak. Úgy gondolom, hogy sokmindent tudok, sokmindent rosszul tudok és sokszor nem tudom azt sem, hogy mit tudok jól és ilyen szempontból nagyon-nagyon segítene egy ilyen átlátható táblázat, egyfajta iránymutatást adna.

Tudom, hogy nem lehet és nem is érdemes bemagolni, mert esetleg csak lassítaná a tanulást ha mindig a táblázatra kellene gondolni, de nagyon érdekelne hátha van ilyen.

2020. nov. 13. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A jobb angol nyelvtanokat angolok írják. Az angolok meg ebben nem törekednek a keresztkapcsolatok és mélyebb összefüggések megértetésére. Minden le van írva valahogy "lineárisan", és ha szorgosan végigolvasod bármiért, akkor, ha benne van, meg is találod (ez nem jelenti azt, hogy ne lennének 100 oldallal odébbra mutató hivatkozások).

A nyelvtanulással és a gyakorlással az ember kisebb-nagyobb horzsolásokkal átbukik minden nyelvtani küszöbön. Értem én, hogy a ma embere szellemileg egy toprongyos hajléktalan alkoholista, aki szellemileg csoszogva jár és percenként lihegve megáll pihenni (majd letöltök egy alkalmazást, és a telefont bámulva belemegy a fejembe...), de van, amikor egyszerűen a szellemi munkát nem lehet kikerülni.

2020. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem én nem ilyen stílus szellemében írtam ki a kérdést, mint amit az utolsó válasz feltételez rólam. Egyébként azzal, hogy ilyet keresek, senkit nem bántok.

Bár más formában, de igyekeztem rámutatni arra, hogy ez nem minden és tudom, hogy gyakorlás nélkül nincs tudás, nem gondoltam, hogy bármilyen gyakorlást ilyen módszer helyettesíthet, mint amit keresek. Véleményem szerint ilyen a kérdésemből ki sem olvasható, bár aki rosszindulatú, bele tud magyarázni bármit, kötekedés érdekében.

2020. nov. 13. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Németből láttam ilyet, de az a gond az angollal, hogy annak ellenére követelik a nyelvtant, hogy meg se tanítják. Arról nem is beszélve, hogy az igazi angolok se mindig követik a nyelvtant.
2020. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy táblában nem hiszem, hogy lenne, de ez elég grafikus megjelenítésű oldal:

[link]

2021. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"de az a gond az angollal, hogy annak ellenére követelik a nyelvtant, hogy meg se tanítják"

Te vagy az egyetlen partizán ,aki ellenkező irányba lő. :) Még csak azt olvastam, hogy csak nyelvtant tanítanak, ezért nem megy a beszéd. :)


"Arról nem is beszélve, hogy az igazi angolok se mindig követik a nyelvtant."

Azért az elgondolkodtató, hogy elég sok ember írt már angolt tanító könyvet, és ezekben a könyvekben meg nagyjából ugyanazok vannak leírva... A szembejövő tescoraktáros meg hadd beszéljen úgy, ahogy akar, mi sem vesszük példának a nákozást meg a suksükölést, hiába halljuk eleget.

2021. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!