Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket választanátok? A...

Melyiket választanátok? A B.almádi és a Vetési Albert között vacilálok. Tolmács-fordító szeretnék lenni.(valószínű,de nem biztos. A biztos az az, hogy olyan szakmát szeretnék amiben nagy szerepe van az idegennyelveknek.)

Figyelt kérdés
A Vetési azért vonz, mert jókat hallok róla, és hát igen: a francia és az orosz😭😭😭😭Almádiba csak spanyol, német, angol és olasz van. Igazábol én már beszélek németűl és spanyolul is. Szóval maradt az olasz. Nincs bajom vele, de szívesebben tanulnék franciát, vagy oroszt.Az igaz, hogy van francia és spanyol kéttannyelvű oktatás is ott? A Vetésiben egyépként mi a fő "dolog" amit tanulnak? Ti, melyiket választanátok a helyemben?

2020. nov. 18. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui.:ezt elfelejtettem megkérdezni. A Lovassy angol tagozata vagy az Almádi?
2020. nov. 18. 21:32
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
52%

Lövésem sincs melyik a jobb, de angolul meg kell tanulnod.

"Tolmács-fordító szeretnék lenni." A műfordítás kivételével 20 éven belül nem lesz emberi fordítás. A nagy nyelvek közt elfogadható a Google. A kicsikre is javul.

Nincs ok azt feltételezni, hogy az angol nyelv ne terjedne el még jobban, és akkor angolul beszélők közt sem sok fordítás kell. Meggondoltad te ezt?

2020. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nem érné meg :(? Ha nem akkor milyen szakmák vannak amikhez kell a nyelv, de nem fog mostanába kimúlni?
2020. nov. 18. 22:05
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Azért ne sz@rj be! Előbb érdeklődj a kilátásokról! Kérdezz meg 1-2 fordítót, de piszkosul ne csak őket, mert ők még kihúzzák nyugdíjig, de te nem, hanem olyanokat, akik rálátnak a gépi fordítás fejlődésére! Olvass utána! Angolul!

Én egy technokrata f@sz vagyok, de hidd el, hogy műszaki dokumentációt - főleg annak nem túl bonyolult nyelvtana és szavainak jól definiált jelentése miatt - a kutya sem fog emberrel fordíttatni 20 év múlva, hanem csak géppel. De a szerződések is erre jutnak. Szerinted, ha ez ma itt tart: https://www.youtube.com/watch?v=XB6w37vczQA, akkor kinek és mire fog kelleni élőszereplős tolmácsolás 20 év múlva?

Az emberek a kultúrális érdeklődésük (fieszta, bikaviadal, Colosseum, macchiato, baguette, Eiffel torony) miatt majd akkor is akarnak majd spanyolul, olaszul, franciául tanulni. Én is szeretném elolvasni a Monte Christo grófját franciául (20 éve nem használom a gimis tudást). És a napi emberi kapcsolatok miatt a külügyben is kelleni fog, mert célszerűbb a kapcsolati féllel annak anyanyelvén beszélni.

Tehát a nyelvtanítás és a külügy marad. Azon kívül az angol még jobban előretör. Ezen Kína sem változtat, mert minek tenné? Az arámi is rajtaragadt a Közel-Keleten sokáig, és a művelt Európa nyelve is a latin volt, amikor az őshonos országaik már sehol sem voltak.

2020. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orosz miatt ne válaszd a vetésit, csak x jelentkező után indítják el mint második nyelv, és nem minden évben, sőt elég ritkán szokott elég diák lenni ahhoz, hogy elindítsák.

Ha angolul akarsz nagyon megtanulni->almádi

Ha franciául,akkor vetési,mivel van kéttannyelvű franciából (illetve spanyolból is)

Olyan nincs,hogy "fő dolog" amit tanulnak. Mivel gimi, így mindent, illetve felsőbb évfolyamon lehet fakultációt választani (mint minden gimiben) Nyilván ha a kéttannyelvűt választod, akkor a legtöbb órád az adott nyelven lesz, így az adott nyelv lesz úgymond a fő tantárgyad.


(Kis megjegyzés, ami egyáltalán nem rosszindulat: mindkét gimibe erős felvételi, jó jegyek szükségesek, felvételi előtt picit gyakorolj a magyarra, akadt pár nagyobb helyesírási hibád, ami miatt pontokat veszíthetsz esetleg)

2020. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igen átolvastam. Jó pár vessző hiány,és a "németŰl" szó :D. De lehet nem ezekre gondoltál.
2020. nov. 19. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!