Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki elköltözik Amerikába...

Ha valaki elköltözik Amerikába mennyi idő után áll át az agya perfect angolra,ha teljessen rákényszerül és nem használhatja az anyanyelvét :D ?

Figyelt kérdés
Leginkább tapasztalat érdekelne, mert tudom hogy változó lehet, de ha valaki teljessen rákényszerül csak arra nyelvre akkor mennyi idő lehet hogy "anyanyelvi szintre" fejlődjön fel valaki?

2020. nov. 23. 22:23
 1/2 anonim válasza:

Ismerek felnőtt embert aki két év alatt a szinte semmiről perfekt angolra fejlődött külföldön, de ismerek olyat is aki évek óta kinn él és csak ért de még mindig alig-alig beszél. A gyerekével együtt költözött ki aki viszont egy éven belül perfekt beszélte és értette a nyelvet.

Ez sokban múlik az ember hozzáállásán és önszorgalmán is.

2020. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Sosem ertettem ezt az "anyanyelvi szint" kifejezest.

Az en ertelmezesemben az beszel anyanyelvi szinten akinek ez az anyanyelve, vagy esetleg egesz kicsi gyerekkent tanulta meg a nyelvet.


Ha felnottkent tanulsz meg angolul akkor 1-2 ev alatt megtudod ugy tanulni hogy folyekonyan beszelj. Uj szavak mindig lesznek meg uj kifejezesek akar 10 ev utan is.

En 3 ev utan ugy beszelek angolul hogy nem tokeletes a nyelvtan de mindent megertek es mindent eltudok mondani. Vannak olyan szavak amiket nem ismerek mert nincsenek benne a mindennapi beszedben, vagy bizonyos szakszavak.

Van amit konnyebb angolul elmondani mert vannak olyan dolgok amikre nincsenek szavak, kifejezesek magyarul es csak korulirassal tudom elmondani magyarul. Vannak olyan dolgok is amikkel Magyarorszagon nem talalkoztam ezert nem tudom a magyar megfelelojuket.

Alapvetoen meg mindig konnyebb magyarul beszelni mint angolul.


Gyerekeknel ez mashogy van mert nehany eves korig akcentus nelkul megtudnak tanulni egy nyelvet, sot kb teenager korig minimalis akcentussal tanuljak a nyelvet.

Talalkoztam kint olyannal(nem magyar) aki 20 eve kint el es olyan eros akcentusa van hogy egybol tudod melyik orszagbol jott pedig egyetemista kora ota kint el.

2020. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!