Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meddig lehet eljutni duolingóban?

Meddig lehet eljutni duolingóban?

Figyelt kérdés
Ha a nulláról kiviszem a duolingónak az orosz részét akkor mennyire jutok, mennyit ér az orosz tudásom? Most szeretném elkezdeni sőt már elkezdtem és eddig tökéletes, nagyon tetszik az orosz! Persze szavakat 1-2 appal meg google fordítóval tanulnék

2020. dec. 14. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Na azért a Google fordítóban se bíznék minden esetben :D Én mikor elkezdtem duolingózni pár évvel ezelőtt olaszul (!) akkor azt vettem észre, hogy egyébként nem mondd hülyeségeket és segít is, csak fontos hogy mellé a nyelvtan valahogy tisztázd. Van tipp fül is most egy-egy leckénél, de egy profi nyelv könyv többet segítene lehet. Lehet soknak találnál 8-9 akár 10 ezer forintot is egy nyelvkönyvért, de ha tényleg jó akkor megéri. Gondolj arra, hogy egy nyelvtanfolyam sokkal több lenne.

Lényeg a lényeg és például úgy tanultam meg olaszul (igen tudom hogy másik nyelv de sajnos oroszul nem tudok) hogy egy idő után vettem mellé szépen egy szótárt ami magyar-olasz és olasz-magyar is volt, nyelvkönyvet ahol feladatok is voltak és nyelvtani leírás és sokkal világosabb volt minden, a duolingóban is jobban értettem a feladatokat.

Szerintem kell valami ahol van egy nyelvtani összegzés, és elmagyarázza hogy miért az ami, de a duolingo is hasznos tud lenni.

Sok sikert! :))

2020. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy csinálom hogy a szótárból is látok egy szót akkor azt megnézem a google fordítón is és hogyha megegyezik akkor jó a szó. Doulingo mellé van nyelvkönyvem és használom és emiatt kicsit tisztább
2020. dec. 14. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor szerintem menni fog, később ha jobban megy, filmekkel, sorozatokkal is sokat lehet tanulni, gyakorolni. :)
2020. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!