Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek hogy épül fel egy óra...

Kinek hogy épül fel egy óra nyelvtanulásnál? Mire, mennyi időt szántok?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem szavak ismétlése, új szavak tanulása, nyelvtan és feladatokra szánt idő, kinek mennyi és milyen arányban oszlik el? Nézegettem pár kérdést és sokan irták 1-2 órákat tanulna és ennyi elég volt a vizsgához nekik, nekem kb ennyi idő mire átismétlem a régebbi szavakat és nyelvtant, utána jön az új anyag és még feladatokat nem is csináltam.

2020. dec. 17. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát hogy nyelvvizsgára konkrétan hogyan készülünk?

Én olasz nyelvből megyek, sajnos abból a vizsgatípusból, amit választottam nincs felkészítőkönyv, így gyakorlásként az emelt érettségiket csinálom meg. Nem az egészet egyszerre, mert mást is csinálok, pl a hallott szövegértés fél óra, az olvasott picit több, egyik nap egyiket, másik nap másikat. Van egy nyelvtankönyvem, abban szépen leckénként haladok, egy lecke feladatokkal átlag 25 perc. Továbbá van egy szóbelire felkészítő könyvem is, 20 téma kérdésekkel kifejtve, szavakkal, vmint hallott szövegértéssel. Ezt a könyvet már átvettem, akkor kiírtam a fontosabb szavakat, kifejezéseket, így most már csak azokat ismétlem úgy, hogy mikor átnéztem a szavakat, csinálok a témával kapcsolatos képleírást. Hangosan felelek.

2020. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok függ attól, hogy egyáltalán milyen szinten vagy. Csak akkor kezdjél egy bizonyos típusú középfokú vizsgára felkészülni, ha amúgy már eléred a B2 szintet több online vagy másmilyen szintfelmérő alapján is.
2020. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!