Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elkezdek tanulni egy új...

Ha elkezdek tanulni egy új nyelvet nem fogom összekeverni az eddig megtanultal?

Figyelt kérdés
Kín keservesen hosszú évek alatt (benne volt az én lustaságom is),de sikerült angolul szerintem egy egész jó szintet elsajátítanom.Mivel még elég fiatal vagyok úgy döntöttem elkezdenék egy új nyelvet,az olaszt.Az előző tapasztalatok alapján ez is pár év lesz mire eljutok egy szintre,csak most picit komolyabban szeretném venni.A kérdés az lenne,hogy aki több nyelvet beszél létezik olyan,hogy az eddig megtanultakat összekeveri az újjal és a végeredmény egy teljesen kevert nyelv lesz és a régire nem is emlékszik? Létezik ilyen?

2020. dec. 17. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszt lehet neha osszekeverned a spanyollal peldaul, de az angollal nem hiszem.
2020. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha teljesen abbahagyod az angolt (nem nézel filmeket, nem olvasol angolul, egyáltalán nem használod) akkor persze, ÉVEK alatt elfelejtheted, de ha valamennyire része marad az életednek, akkor nem lesz ilyen baj.

Ha elkezdesz az olaszra koncentrálni, akkor olyan előfordulhat, hogy legelőször az olasz szó jut eszedbe valamire, nem az angol, de nem fogja kitörölni az angol szókincsedet teljesen. Annyi, hogy éppen az olasz szavak vannak aktívan az agyadban, mert arra nagyobb hangsúlyt fektetsz, de ettől még ugyanúgy emlékezni fogsz az angol szavakra is.

De gimikben például a két nyelv az alap, és nem szokott olyan lenni, hogy az emberek csak egy kutyuléknyelven habognak.

2020. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
mindennap "ingerelem" magam az angollal tudatosan.Munkába menet angol podcastet hallgatok,gondolkozni angolul gondolkodom nem az anyanyelvemen stb stb.Ugyanezt a módszert követném olaszból is.Köszi a válaszokat.
2020. dec. 17. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!