Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vélemények a Vida Enikő...

Vélemények a Vida Enikő ALLONS-Y 1 nyelvkönyvről?

Figyelt kérdés
Használta ezt valaki közületek? Mik a tapasztalatok? Jó ez itthoni (magántanár nélkül) nyelvtanulásra? Alapvető nyelvtan + szókincs elsajátításához.
2010. aug. 12. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből készültem fel nyelvvizsgára.Jobb könyv franciából nem sok van.Az érettségi és nyelvvizsga tételeket lefedi, logikus felépítésű.Ajánlom hozzá az apolka.hu oldalt, rengeteg hasznos témával és Allonsyira írt feladatokkal!
2010. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a véleményedet!

Egyedül készültél fel nyelvvizsgára? Milyen típusú / szintű vizsgát tettél?

2010. aug. 12. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem az első válaszoló vagyok, de én is meg vagyok vele elégedve, Vida Enikő többi könyve is nagyon jó. Majd ha végeztél vele, ajánlom a második kötetet is, mind alkalmas önálló tanulásra is.
2010. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez utóbbi választ is!


Volnának kérdéseim a könyv feldolgozásával kapcsolatban:


1) Mennyi idő alatt lehetséges feldolgozni az első kötet anyagát egyedül, ha pl. heti 5 nap, napi1-1,5 órát foglalkozom vele?


2) Milyen módszerrel lenne célszerű ezt a könyvet használni, egy lecke feldolgozásánál? Pl. egyik nap az olvasmány rész + szókincs és másik órán a nyelvtani egységeket? Vagy hogyan?

Teljesen nulláról indulok.


Angol nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgám, és az gyakorlatban is szinten van tartva. Ha ez egyáltalán számít valamennyit. :)


Köszönöm a segítő válaszokat!

2010. aug. 12. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem számít, azt, hogy ezek szerint nem vagy hülye, és szorgalmas vagy, ez jót jelent.

Ugye minden lecke olvasmánnyal indít, ezt olvasd el, minden új szót szótárazz ki, ami nincs benne a szószedetben, elég sok feladat van benne, ha van kedved, meg lehet csinálni mindet.

Szerintem ha kellő kitartással csinálod, egy hét elég egy leckére, mondjuk hasznos, ha külön időt hagysz az ismétlésre. Szóval kb. 4 hónap.

Nekem van hozzá tanári kézikönyvem, én a 2. részét tanultam egyedül, ahhoz tényleg hasznos, abban benne van minden megoldás. Illetve van kazetta is, nem tudom, azt beszerezted-e.

A nyelvtant is elég jól elmagyarázza, ahhoz is van gyakorlóanyag. Mivel feltételem nem lesz senki, akivel a szóbeli szituációt gyakorlod, ezeket le is írhatod, hogy ki mit mondana, szóval önálló szövegalkotásként.

2010. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szuper!!

a hanganyagot netről töltöttem le.

2011. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közben belenéztem a II. kötetébe is.


Ez újabb kérdést vetett fel:


Az I. és II. kötet szókincse és nyelvtana, hanganyaga együtt elég egy középfokú nyelvvizsgához? :)

2011. okt. 23. 13:36
 8/8 smolika válasza:

hanganyag engem is erdekelne a netrol!

ugyan ezt a konyvet ajanlottak!

2012. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!