Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az összetett kanjikból mennyit...

Az összetett kanjikból mennyit és melyeket tanítják Japánban az érettségiig? Melyek a hivatalos összetett kanjik?

Figyelt kérdés

Kezdő japántanuló vagyok. A 2136 jouyou kanji listáján

[link]

nem látok összetett kanjit, egyet sem. Bár lehet, hogy benéztem. Szóval ezen 2136 szimpla kanji mellett hány db összetett kanjit tanulnak meg a "12." (6+3+3) osztályra a japán diákok, és tudjátok-e linkelni, melyek ezek?


Más szóval, melyek a HIVATALOS összetett kanjik?


Az alapokról olvastam, egyelőre arra jutottam, hogy TÖBBNYIRE van bár szabály, mi az olvasata az összetett kanjiknak, azonban sok a rendhagyó is. Márpedig ha sok a rendhagyóan olvasott összetett kanji, akkor feltételezem, hogy azok között is talán léteznek kiemeltek, melyeket listaszerűen összegyüjtöttek, hogy melyek a HIVATALOSAN használatosak, nem?


Érdekel, hogy pl külföldiek számára, N1 (felsőfokú) vizsgára mely összetett kanjikat kell tudni?


A kérdésem csupán tájékozódó jellegű, hogy általánosságban képben legyek, az összetett kanjik vajon hova sorolandók, vannak-e közöttük kiemelt jelentőségűek (hivatalosak), mint a szimplák közül a jouyou?


Köszi előre is.



2020. dec. 29. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha nem is hallottam ilyet, hogy összetett kandzsi, esetleg tudnál példát mutatni?
2020. dec. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

"Az alapokról olvastam, egyelőre arra jutottam, hogy TÖBBNYIRE van bár szabály, mi az olvasata az összetett kanjiknak, azonban sok a rendhagyó is."


Ebből nekem az jön le, hogy a több kanjiból álló szóösszetételekre gondolsz. Japánul jukugo a nevük, így már talán egyszerűbb lesz találni valami listát.

2020. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a másodiknek átment, mi a kérdésem, elnézést, ha nem sikerült elég pontosan megfogalmaznom.


Szóval a jukugo-król írnátok számomra? Előre is köszi.


Pl hogy milyen ütemben tanulják Japánban a gyerekek, milyen összefüggésben? (Olvasástanuláskor csak, vagy külön is, mint a szimpla kanjikat?)


Egy külföldinek hogyan tanítják?


Mennyi van az alapvető, hivatalos jukugo-kból? Létezik erről lista, mint a jouyou-ról?

2021. jan. 4. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket magába foglalják a különböző szintek szólistái a többi szóval együtt, úgy tudom, viszont hivatalos lista nincsen ezzel kapcsolatban, de vannak könyvek, ahol szintek szerint össze van gyűjtve a szókincs. A Tango sorozatot használom én.

Nem tudom részletesen, de megtanulják az adott kandzsikat leírni, aztán olvasáskor berögzülnek az olvasatok, nem? Persze vannak olyan szavak, amiket nem mindig tudnak helyesen elolvasni a japán emberek sem, ezekből szoktak is videókat csinálni, hogy tesztelik őket.

Arról sem tudok beszélni sajnos, hogy külföldinek hogyan tanítják, mivel én egyedül tanultam.

Ha értesz japánul már, akkor ezt a videót láttam pont a múltkor:

https://www.youtube.com/watch?v=SGDuTqt_CiU

Röviden az ugyanolyan alapelemet tartalmazó kandzsik onyomi olvasata valószínűleg ugyanaz lesz, a kunyomit pedig a jelentéssel kapcsolatban a jukugoból könnyű kikövetkieztetni.

Röviden annyi, hogy a

2021. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, a végét kicsit elrontottam, de remélem tudtam segíteni.
2021. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Semmi gond, felpontoztalak.

Jöhetnek még válaszok!

A kommented kapcsán jelzem: KEZDŐ vagyok!

2021. jan. 4. 17:01
 7/7 dornstadter ***** válasza:
55%

Elég régóta foglalkozom a japánnal de ilyen listáról még én sem hallottam. Szerintem nincs igazán ilyen, hisz ez jön nekik a kanji tanulással meg úgy egyébként a mindannapjaik része. Olyan mintha egy külföldi azt szeretné tudni, hogy egy magyar diák hány szót tanul meg érettségiig.

Ilyenek inkább külföldiek számára vannak. Pl. a jlpt-vel kapcsolatban, hogy a különböző vizsgákra nagyjából hány kanjit és szóösszetételt kell tudni.

2021. jan. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!