Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közép vagy emelt szinten...

Közép vagy emelt szinten érdemes érettségiznem angolból?

Figyelt kérdés
A szakra, ahova felvételizek, kötelező egy emelt szintű töri érettségi, tehát azért nem kapok plusz pontot. Van egy középfokú komplex nyelvvizsgám angolból. A kérdésem az, hogy mi érné meg jobban, egy 90%os középszintű angol érettségi, vagy egy 70%-os emelt? Hogyan lenne több pontom?

2020. dec. 30. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudtommal megkapod a pluszpontot az egy kötelező emelt érettségiért is.

Nekem ez az utolsó információm.

Én is idén érettségizek.

Egyébként, ha nem is, minden attól függ, a töri hogy sikerül, tudsz e majd duplázni.

2020. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem válaszd az emelt angolt. Én tavaly csináltam és nem volt nehéz:)
2020. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Angoltanár vagyok, én ebben az esetben a középszintű érettségit szoktam javasolni.

Tegyük fel, hogy az emelt törid 80% lesz (csak azért, mert kerekkel könnyebb számolni), az angol pedig mint írtad, emelt szinten 70%, középszinten 90%. Nyilván ezek csak példák, de mutatom hogy számolnak.

Emelt töri 80% + emelt angol 70%: 80+70=150, 150*2= 300, 300+50+50= 400 pont

Emelt töri 80% + közép angol 90%: 80+90= 170, 170*2= 340, 340+50+28= 418 pont


Ez akkor van így, ha duplázol. Nem tudom mennyire jöhet szóba, de legjobban a középszintű angol érettségi + felsőfokú nyelvvizsga éri meg, mert akkor 28 helyett 40 pontot kapsz a nyelvvizsgáért.


Én a bármilyen közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezőknek csak akkor ajánlom az emelt szintű érettségit, ha követelmény a szakon.

2020. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csinálj emelt angolt. Én ezt azért ajánlom,mert ha esetleg meggondolnád magad,nem tetszik a szak,akkor könnyen tudj váltani,ne az legyen,hogy ki kell hagynod 1 évet,mert fel kell még készülnöd stb. Én is bánom,hogy idén csak az egyiket csináltam,mert most más szakon agyalok amihez meg kötelező a nyelvből az emelt.
2020. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2020. dec. 31. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat gondolkodtam rajta, hogy legyen, most ősszel emelteztem angolból, 2 éve letettem az angol középszintű nyelvvizsgát. Az én szakomra nincs kötelező emelt, ezért választottam az angolt, mert így kipipáltam a kötelező emeltet. Nem volt vészes,85% lett a vége,úgy,hogy nem vagyok kifejezetten jó angolból.

De mivel ez nálad nem áll fenn, én is azt tudom ajánlani, amit a #3as írt, a legjobb, a nagyon jó közép érettségi plusz nyelvvizsga, mert te megkapod a töriért az 50 pontot.

Akármit is választasz, sok sikert!

Ma néztem az érettségis vizsganaptárat, kezdek kicsit izgulni. 😂 Pedig addig rám még egy német nyelvvizsga is vár... 😰

18/L

2021. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy a 3-as válaszoló írta. Közép angol érettségi, minél közelebb a 100%-hoz+felsőfokú angol nyelvvizsga adja a legtöbb kihozható pontot.
2021. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

6-os: Gratulálok, és további sok sikert Neked is! :)

2021. jan. 3. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első vagyok. A kérdésedben azt írod, hogy az első emelt érettségiért nem kapsz plusz pontot.

De kapsz!

[link]

Kb egy napja jött ki ez a tájékoztató

Szerintem neked hasznos lehet.

(én is 12.es vagyok, benne vagyok ezekben a dolgokban rendesen, csak azért bátorkodtam írni)

Sok sikert a felvételihez!

2021. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Sok sikert Neked is!😉
2021. jan. 9. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!