Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy megértem...

Miért van az, hogy megértem németül azt amit mondanak, de visszaválaszolni nehezebb? Hogy lehet kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy elkezdenek hozzám beszélni középszinten és megértem, de visszaválaszolni már csak pár szóban tudok. Hiába tanulom meg a szavakat, hacsak passzívan tudom csak értelmezni. Szorongás miatt van ez, vagy pedig az aktív kommunikáció nehezebb?

Beszélgetés közben mindig stresszben vagyok, hogy nem fog sikerülni.



2021. jan. 1. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az aktív kommunikáció nehezebb. Lehet jól tudsz németül, de ahhoz, hogy meg is tudj szólalni sokat-sokat kell gyakorolni a beszédet. Én 12 év német tanulás és egy C1-es nyelvvizsga után is volt, hogy féltem Németországban megszólalni, viszont azóta, hogy gyakoroltam belejöttem és volt, hogy órákat beszélgettem már németül egy alapvetően más nemzetiségű emberrel.
2021. jan. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden kezdőnél minden nyelven így van!
2021. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert nem gyakorlod eleget. Ahhoz hogy beszélni tudj beszélni kell. Hasznàlni kell tudni mindazt amit megtanultál.
2021. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a megertes Passiv szokincs.

A beszed viszont aktiv szokincs.

2021. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolnod kell, meg kell mozgatnod a szókincset.
2021. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem általában nincs senki akivel beszélni tudok. Én azt csinálom, hogy állok a szoba közepén és valami random dologról elkezdek beszélni, mittudom én, ha nem tudom mi a gyufa akkor körülírom. Vagy fogsz egy újságot keresel benne egy képet és arról csak szavakat írsz, utána mondatokba foglalod. Mindegy miről beszélsz csak használd, ha nem tudsz valamit írd körül.


Sok sikert, remélem tudtam segíteni :)

2021. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!