Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mandarinban mennyi jel,...

A mandarinban mennyi jel, vagyis ilyen betű van?

Figyelt kérdés
Ügye a kínaiban ( mandarin) van több ezer kis jel vagy minek nevezik. De mennyi van összesen?

2021. jan. 1. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre azt illik rávágni, ami a wikipédián van, az kb 40-50,000 különböző karaktert.

A legkomolyabb kínai szótárak akár 80-100,000 különböző jelet is listáznak. Ez azonban nem teljesen igaz. Valóban készült szótár ami összegyűjtött ennyi jelet, amelyet az 5000 éves történelmük során fölhalmoztak, de ez a szám valójában kevesebb azért, mivel itt olyan aprólékos munkát végeztek, hogy apróbb elírások is bekerültek külön jelként.

Egy átlag kínai nagyjából 8-10,000 karaktert ismer, ez a szám folyamatosan javul ahogy nő az életszínvonal és az oktatás minősége, ez régen nyilván kisebb volt.

3-4000 karakterrel pedig már el tudsz olvasni egy kevésbé színvonalas újságot, és megérted miről szól a hír.

2021. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16-nál járok 😂
2021. jan. 1. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Na akkor 3-4 év, és fogsz tudni olvasni :D Hajrá, nagyon szeretem ezt a nyelvet. Milyen célból kezdted el?
2021. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem szeretném megtanulni mert nincs annyi időm. 4 idegen nyelv mellé ( angol, orosz, olasz, német) csak “saját magam” teszteléseként próbálom ki :D

Tetszik a nyelv, a betűk Főleg, és hogy van több tízezer ilyen írasjel ez olyan, mintha a kalózok rejtett kincseit keresném, és egyre több van 😆. A számokat tudom, meg még 3 mondatot: Hello, viszlát, jó. Amúgy hogyan lehet telefonon beállítani kínai billentyűzetet? Nem hinném hogy egy billentyűzeten van 100.000 betű haha

2021. jan. 1. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert :)

3 beviteli módot ismerek, az első a pinyin, ahol latin betűkkel viszik be a kívánt karaktert, Kínában ezt használják. Van még a Bopomofo, amit Tajvanon használnak. Ez tulajdonképpen szótagokat vagy hangokat jelöl, és abból lehet kirakni egy szót. Elvileg nagyon jó, de én nem igazán tudom használni. Illetve van még a 3., ahol az okostelefon képernyőjén vagy a laptop touchpadján lerajzolják az adott karaktert. Ezt az utóbbit csak időseknél és külföldieknél láttam :D

2021. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
谢谢!Amúgy mennyire nehéz a kínaiban a ragozás?
2021. jan. 1. 16:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Wow ez a módszer amibe a betűket kézzel kell leírni az nagyon teeeetszik sokkal jobb mint a másik
2021. jan. 1. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
A kínaiban egyáltalán nincsen ragozás. A szavakat kell helyes sorrendben összerakni :D
2021. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
😮 azta
2021. jan. 1. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!