Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő elsajátítani a...

Mennyi idő elsajátítani a német nyelvet, hol tanuljak Budapesten?

Figyelt kérdés

Van már egy felsőfokú angol nyelvvizsgám, viszont munka szempontból szeretnék megtanulni németül. Nem elsősorban a nyelvvizsgára való felkészülés érdekel (mivel ez sok esetben nem életszerű) , hanem egy olyan szint elérése, amellyel már biztosan tudom használni a nyelvet akár németnyelvű, főként osztrák munkakörnyezetben is.

Budapesten melyik nyelviskolát ajánlanátok? Angolból annak idején magántanárhoz jártam, de leginkább angol munkakörnyezetben fejlődtem sokat, és szinte ragadt rám a nyelv. A német mindig is nehezebb volt számomra és nem olyan szimpatikus, de ezt az ellenszenvet kezdem levetkőzni és szeretném elsajátítani a nyelvet.



2021. jan. 5. 12:36
 1/4 anonim válasza:

Szerintem 1 év alatt, ha heti 2x 3x jársz órára, meg lehet tanulni B1-B2 szintre.

Iskolát nem tudok ajánlani, mert én az általános iskolában, illetve gimiben tanulom. Viszont sokan azt mondják, hogy angolról németre nehezebb megtanulni, mint pl némteről angolra. Szerintem ha már az angol ilyen jó, akkor a német sem lesz olyan nehéz, a nyelvtan nehezebb, de a kiejtés, szavak könnyebbek.

2021. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magántanárt lenne érdemes keresned, mivel az angol megvan, gyorsabban tudsz haladni.
2021. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha van rá lehetőséged, akkor mindenképpen tanárral kezdj el tanulni.

Igen, rengeteg ismerősömnek ugyanez a véleménye, mint neked a némettel kapcsolatban: "nem szimpatikus". Szivatós nyelv nagyon, az tuti. Nyelvtan nélkül nem sokra mész, míg az angolban simán összeteszed a dolgokat hipp-hopp.

2021. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha van rá lehetőség akkor inkább a tanárok segítségét ajánlom. Fontos, hogy megtanuljuk a német nyelvtani részét, mivel nem könnyű. Természetes, hogy minél nagyobb energiát fektetsz bele annál gyorsabb a fejlődés. Az idegen nyelvű könyveket, filmeket nagyon tudom ajánlani, sokat segíthetnek a kiejtések fejlesztésében és a szókincset is fejleszti.
2023. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!