Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo vagy Pannon B2 angol...

Origo vagy Pannon B2 angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jelenleg angol középfokú nyelvvizsgára kezdek el készülni, viszont sajnos nem erősségem az angol nyelv, ezért keresnék olyan nyelvvizsgát, amit viszonylag könnyebben lehet teljesíteni. A fenti két fajtát néztem ki, ezeknek tetszik a felépítésük,tematikájuk is, illetve ahogy néztem sokban nem is különbözik egymástól a kettő (Origon van fordítás, Pannonon nincs). Kérdésem arra irányulna, hogy ezek közül melyik a könnyebb, illetve mik a nehézségek, buktató részek a két fajtán?

2021. jan. 5. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából saját magadnak kell megtapasztalnod. Vegyél elő 1-1 komplett gyakorló feladatsort és nézd meg a végén melyik sikerült jobbra. (Megjegyezném, én origo vizsgát csináltam)
2021. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én most fogom megcsinalni az origo nyelvvizsgát. Az én tanáraim ezt ajánlották és erre is készítettek fel minket. (általánosba járok 8os vagyok)
2021. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen mindegy, mert a nehézségi szint adott, csak mások kicsit a feladatok.

Én Pannont csináltam, nagyon korrektek voltak.

2021. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pittipok ***** válasza:
3. válaszolót kérdezném, hogy eltudnád mesélni a tapasztalataidat? Egy napon szokott lenni az írásbeli és a szóbeli? Milyen könyvből tanultál? csak egy pannon nyelvvizsga felkészítő könyvet találtam. köszi a választ!
2021. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Van Pannon nyelvvizsga könyv, amit a nyelvvizsga központ oldalán meg lehet venni, B2-re és C1-re lehet készülni belőle.

A szóbeli volt egy napon, aztán utána volt az írásbeli, és az írásbeli napján kb. 2 órára rá volt a hallott szöveg.

Szóbelin nagyon korrektek voltak, nyilván amint belépsz a terembe nem szólalsz meg magyarul, de ez gondolom mindenhol alap, tehát a cuccaidat hova tedd le meg ilyenek, azt is angolul illik már kérdezni, pl.

Az írásbeli volt nekem a legnehezebb, mert nem készültem rá, mondván azzal nem lesz gond, simán meglett, de az lett a legrosszabb. :D

A hallott szöveg is teljesen jó volt, ültök sokan egy teremben, és hangszórókon megy a szöveg, teljesen jó minőségben, és közben be kell jelölni a helyes választ, illetve van olyan feladat ahol felsorolás szinten írni kell ezt azt, ha jól emlékszem, a hallott szöveg alapján, de B2 szinten nagyon lassan beszélnek és artikuláltan, egyáltalán nem nehéz.

Amúgy a nyelvvizsga központ oldalán minden le van írva, a könyvet azért ajánlom, nem egy nagy összeg, kb. 1500 ft volt azt hiszem, bár most nem tudom mennyi.

2021. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pannonon voltam. Elképesztően kedvesek, segítőkészek és empatikusak voltak a szervezők, illetve a vizsgáztatók is. Hihetetlenül korrektül osztályoztak, minimális rosszindulat sem volt az értékelés során. B2-ön voltam. Összesítve ~75% lett a két rész (szóbeli 80%, írásbeli 70%)
2021. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!