Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy és honnan tudnám hatékony...

Hogy és honnan tudnám hatékonyan megtanulni a kanjikat?

Figyelt kérdés
Kb három hete kezdtem el tanulni a japánt. Ez alatt a három hét alatt megtanultam a hiraganát és a katakanának az alap karaktereit. Azután tervezem a kanjikat tanulni. Viszont nem tudom honnan.Ebben kérek segítséget.(igazából nem vagyok biztos benne, hogy a kana után a kanjikat kezdjem-e tanulni, vagy magát a nyelvet.)

2021. jan. 10. 19:58
 1/2 anonim válasza:
Kanji look and learn. Persze, ha csak beszélsz folyékonyan (vagy ha nem is elég jó szinten) angolul. Angolul rengeteg nagyon jó kanji könyv van, csak hát kell hozzá idő, még belerázódsz, és hát nem olcsó mulatságok. Magyarul nem tanultam még japánul, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. :/
2021. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet azóta már megtaláltad magadnak a megfelelő kanji tanulási módszert, viszont én a WaniKani-t ajánlanám.

Ez egy angol oldal, amin 60 szinten keresztül ~2000 kanjit és ~6000 szót tanulhatsz meg. Az oldal SRS-t (spaced repetition system) használ, ami nagyban megnnyönnyíti, hogy a kanjik, amiket már megtanultál hosszú idő után is megmaradjanak.

Maga az oldal fizetős, viszont az első 3 szint ingyenes. Regisztráció során nem kell megadnod bannártya információt, csak ha úgy döntesz, folytatni akarod a tanulást a 3. szint után is. Ez bőven elég időt ad arra, hogy kitapasztald és megnézd, hogy mennyire válik be ez neked. :-)

Emellett a WaniKani közösség az egyik legrendesebb és segítőkészebb közösség, amivel valaha találkoztam az interneten. :-)

2021. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!