Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a fura...

Mit jelentenek ezek a fura angol szavak?

Figyelt kérdés

Holy moly -tudom, hogy a holy, az szent, de a másik? Valami szójáték?

Tho - egyre többször látom angol mondatok végén...mit jelent?

Periodt- a period tudom mit jelent, de nem hiszem hogy ezt mondogatják. Mi a jelentése


2021. jan. 11. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A holy moly az internet szerint akkor használható, mikor meglepődést akarsz kifejezni, vagy döbbenetet. Szóval egy ilyen afféle kifejezés, nincs konkrét jelentése szerintem, hanem szimplán egy ilyen felkiáltás.


A tho a though rövidítése. Angolul tudom mit jelent, de magyarul meg nem tudom fogalmazni. :D Mindenesetre a though rövidítése, így keress rá.


A periodt szót pedig viták végén szokták mondani szerintem, mikor valaki lezárja a vitát, azt mondja "periodt". Szóval ez azt jelenti ez a szó, hogy vége a vitának. Vagyis olyasmi.


De amúgy ha rákeresel neten, mindegyik jelentését kidobja, lehet avval jobban jársz, mert én nem nagyon tudok magyarázni. :D

2021. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A google 5 másodperc alatt megmondja a tutit:


holy moly (exclamation: dated, humorous)

used to express surprise or dismay.

"holy moly, this is exciting news!"


Van aki "szent szar"-nak fordítja, ami baromság, mert ez nem vulgáris, inkább vicces.

"Szent moly" lenne a valódi fordítás, dehát magyarban ilyen nem létezik.


A "tho" a though rövidített formája, jelentése "habár"


A period az pedig szó szerint pontot jelent, és használják kiírva is, akárcsak magyarban, v.ö.:

"Márpedig nekem van igazam. Pont."

2021. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2021. jan. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!