Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul...

Hogyan tanuljak meg angolul felsőfokon?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Leülsz, és tanulsz. Most erre milyen választ vártál?


Vegyél angolkönyvet. Keress tanárt, ha egyedül nem tudsz tanulni. Gyakorolj.

2021. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden amit az 1-es írt, ezen felül hallgass angol zenéket és értelmezd, nézz angol filmet és sorozatot angol felirattal, néha próbálj meg angolul gondolkodni is, nekem ezek sokat segítettek a szimpla tanuláson kívül. A tanulás főleg ahhoz kell hogy a nyelvtant, igeidőket jól használd, minden más pedig a jó kommunikációhoz.
2021. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Költözz külföldre.


Nekem csak ez vált be.

2021. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlag nyelvérzékkel rendelkező embernek nem kell ehhez külföldre költöznie. A kérdés persze az, eszem a normálitlan kérdezők zúzáját, hogy nulláról? Vagy feljebbről? Kb a középfokú nyelvvizsga szintjéig kevés a természetes sikerélmény, de onnan kezdve használni kellene a nyelvet. Persze, hogyan? Jól. Azaz utánanézni annak, amit az ember nem ért, akár kifejezést, akár egy más nyelvtani fogalmat. Úgy lehet fejlődni. Bár az az igazság, hogy ezt kínálják koncentrált formában a felsőfokra felkészítő kurzuskönyvek. :D Nagyobb energiabefektetéssel, de jobb hangulattal a cél elérhető úgy is, ha valaki szeretne olvasni, de ez manapság már nem egyértelmű. Nemcsak a szeretés, hanem a tudás se. Itt egy hat szóból álló mondatra visszakérdeznek, hogy akkor hogyan is érted? Ha valakit nem érdekel semmi, akkor hiába mondják neki, hogy olvass leányregényt, kalandregényt, olvass a vulkánokról, olvass a vitaminokról... A bárgyú bámulás (nézzél sorozatot tanácsok) szerintem nem segít.
2021. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Nekem francia felső úgy sikerült hogy középfokig simán gimi órákon tanultam (érettségire kb 5-6 osztálytársamnak meg nekem is meglett), középfok után meg kerestem egy jófej 10es csaj magántanárt és semmi mást nem csináltunk mint kávézókban franciául dumáltunk. Eleinte újságcikkekről beszélgettünk de hamar nem kellett már az se mert annyira élveztük egymás társaságát, mindig volt témánk, alig vártam a következő órát (2x hetente), ő is szinte mindig el is fogyasztotta ott a kávézóban az óradíját ;). (és nem, nem lett köztünk semmi (sajnos :D))

Kb az 5. magántanár volt mire rátaláltam, érdemes "szemezgetni". Ha valamelyik mindenáron hozta a kis feladatsorait és nem tudtunk egymásra hangolódni emberileg, nem is hívtam többet és próbálkoztam a következővel. Annyi kell hogy sokat beszélgessünk és hogy ő mindig kijavítson ha valamit rosszul mondok.


A beszélgetésen kívül semmi mást nem csináltam, talán francia újságot néha olvasgattam de csak ritkán. (untam)

Másfél év után jelentkeztem a felsőre és elsőre meglett.

Ha eléggé motivált az ember ill. szereti akkor ragad rá a nyelv. Ha erőlteti mert "kell" akkor szerintem max középig lehet eljutni mert ahhoz elég csak gagyorászni.

Angol felsőhöz és német középhez meg konkrétan semmit nem tanultam, nyelviskolába se jártam, egyetlen nyelvtani szabályt nem tudnék elmondani, a nevüket se tudom.

Már rájöttem hogy teljesen kontraproduktív dolog nyelvet "tanulni", hiszen a nyelvképesség az embernél ösztönös. Ha iskola módszerrel tanulja az ember akkor csak megnehezíti azt ami természetesen jön. Magyarul se úgy tanulsz gyerekként hogy magolod a szavakat meg a nyelvtani szabályokat. Járni se úgy tanulsz hogy kielemzed az ízületek mechanikáját meg fizikai törvényeket magolsz hanem látod másokon és te is addig próbálod amíg nem megy.

Most mandarin kínait "tanulok" hobbiból. Semmi "tanulás" nincs benne, nézek kínai sorozatokat amik tetszenek youtubeon meg viki.com-on - még angol felirattal, de odafigyelek a kínaira is, hiába csak pár szót/egyszerű mondatot értek. Rajzolgatok karaktereket tollal és tussal is - nem könyv szerint csak úgy ha meglátok valami karaktert ami gyakran előfordul, megtetszik stb. Valamint csak úgy a napjaim során egyszerű helyzetekben amikbe kerülök, elképzelem hogyan oldottam volna azt meg kínaiul (pl megkérdezem a boltban egy alkalmazottól hogy hol tartják az élesztőt stb), ha nem tudom akkor azonnal utánanézek a neten pl google translate-el.

italki-n (app) meg találtam kínai nyelvtanárt skypeon Kínából, van aki csak 3-4 dollárt kér óránként.

Elején persze netes oktatóvideókkal kezdtem, de az tényleg csak a legalapvetőbb dolgokra való (kb alapfokú szintig), és ott se jegyzetelek, hiszen a nyelv alapvetően beszélt, legalább százezer évig csakis az volt.


Ezt a nyelviskolásdit/nyelvtankönyvesdit valami eszetlen nemtudjamitcsináljonjódolgában hülye tudós fószer vagy száz éve biztos egyszer kitalálta és mint a buta nyáj mindenki azóta gondolkodás nélkül követi. Nem tűnik fel hogy a legtöbb ember 10 év ilyen nyelvtanulással még mindig csak bénázik? Míg mások 0 nyelvtudással kimennek külföldre mosogatni vagy bébiszitterkedni és 3-4 hónap múlva már teljesen jól megértetik magukat az adott nyelven? Komolyan nem értem hogy ez az alapvető hiba miért nem tűnik fel mindenkinek. Amikor ezt elmondom általában szóra se méltatják az emberek, pedig ex barátnőimet meg a feleségemet is 1-2 év alatt felhúztam a megsemerekszólalni szintről a folyékonyanbeszélek szintre angolból is, németből is, 2 fiam meg már 3 nyelvet beszélnek (magyar, angol, német, egyik 7 éves, folyékonyan beszéli mindet, másik 2 és fél, megérti a 3-at és magyar/angol teljesen jó, német meg pár szó/kifejezés. Semmi "tanítás", csak beszélek velük mintha természetes volna - mert az is)


Komolyan nem értem miért ragaszkodnak az emberek a szenvedésükhöz meg dobnak ki milliókat nyelvtanfolyamokra...

2021. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Satsuky Hironoshy válasza:
100%
Én nekem nem váltak be a tanárok már a középre se igazán. Felsőre nem is kerestem. Rengeteget olvastam (akár olvass olyat, amit már magyarul olvastál előtte), filmeztem, sorozatoztam és youtube videókat néztem. Ez utóbbi olyan nyelvvizsgánál, ahol a hallgatáson különféle akcentussal beszélnek kifejezetten hasznos. A lényeg szerintem, hogyha olyan dolgot csinálsz, amit szeretsz sokkal könnyebben megtanulod a nyelvet, mint ha kényszerítve vagy.
2021. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!