Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsgáról vélemény?...

ECL nyelvvizsgáról vélemény? Mennyire nehéz összességében? Február 6.-án vizsgázok de nagyon nem találtam véleményeket. Tippeket is elfogadok, hogy tudnék jobban felkészülni.

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én most voltam középfokon. Az olvasás és a fogalmazás szerintem nem volt nehéz egyáltalán. Az első feladat olyan volt, hogy melyik mondat hova illik, a másodiknál válaszolni kellett a kérdésekre. A fogalmazásnál az egyiknél levelet kellett írni arról, hogy internet a tanórák alatt és a nemzetközi repülésről. (pontosabban már nem emlékszem, de úgyse ez lesz megint.) A hallgatás volt vészes, az egyiknél konkrétan olyan volt az ember beszéde mint egy zúgás, alig lehetett kivenni amit mond és pont annál a feladatnál, ahol a vizsgázónak kell válaszolnia. Szerintem ahogy az ember beszélt még magyarul sem értettem volna. Szóbeli se volt vészes, ott csak az volt a rossz, hogy rettenetesen fáradt voltam és izgultam is így sokat rontottam. Ami meglepett, az az, hogy én azt hittem egy egész témakört húzok ki (a honlapon van 20), de nem hanem annak az egyik alpontját. Tehát nem azt húzod ki, hogy sport, hanem téli és vízi sportok.
2021. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2021. jan. 14. 11:29
 3/3 sz.rebeka_ válasza:

szia! én októberben voltam írásbelin, februában megyek szóbelire.

az írásbelin nekem egy lyukas szöveget kellett kitöltenem, utána válaszolnom kellett kérdésekre, szerintem ezekre a feladattípusokra számíts. szerintem a lyukas szöveg könnyebb volt, de mindkettő 60% felett teljesíthető. a fogalmazás megy nekem a legjobban, az egyik egy baráti levél volt, a másik egy internetes bejegyzés. szótárt ugye lehet használni.

szerintem nem volt nehéz az írásbeli, persze nem árt gyakorolni előtte, ha magabiztosan szeretnél teljesíteni.

a szóbelitől félek, de egy barátnőm lesz a vizsgapartnerem, kidolgoztam a tétleket is.

sok sikert, ne izgulj, szerintem teljesíthető! :)

2021. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!