Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi után jár a C1 es angol vizsga után plusz pont?

Figyelt kérdés
Anglisztikára jelentkeznék ahová kötelező az emelt angol. De szeretnék plusz pontot. Mivel szerezhetek? Ha az angol emelt kötelező,gondolom a c1 nem számít. Van még egy opció ,hogy német b2 est csinálok.
2021. jan. 16. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A némettel biztos hogy kapsz + pontot, így inkább azt javaslom.
2021. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, most jobban utánanéztem, eg, nyelvből csak egy jogcímen kaphatsz pontot tehàt az angol c1 nem jelent +pontot.
2021. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*egy
2021. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az angol emeltért jár a +50pont, a nyelvvizsgáért már nem jár. De ha németből teszel egy B2-s vizsgát, arra megkapod a +28 pontot.
2021. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,de mivel anglisztikára emelt angol kell,ezért a c1 re nem jár plusz pont. Szerintem. Ezért kell német b2. De azon a szinten ,meg nem vagyok még.
2021. jan. 16. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Kedves Kérdező, ugyanezt írtam neked. Az emeltért megkapod a +50-et, az angol nyelvvizsgáért már nem jár. A németért viszont igen.

2021. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
54%
Szia! :) A legjobban akkor jársz, ha németből is emeltezel. Ezzel még egyszer megkaphatod a +50 pontot, ráadásul ha úgy sikerül, a B2-es szintű nyelvvizsgát is megkapod érte, míg ha csak nyelvvizsgázol németből, az csak 28 pluszpontot jelent. Én ugyanígy csináltam 5 éve, szintén anglisztikára jelentkezve. :)
2021. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es

Ez akkor éri meg, ha jol tud németül. Az emelt érettségi kicsit nehezebb, mint a B2-es nyelvvizsga. íráadásul, ha nem sikerül túl jol az emelt német, akkor az érettségi átlagot is lehúzhatja, illetve, csak akkor kapja meg a német emeltre a +50 pontot, ha abbol számolják a felvételi pontokat.

Tehát mérlegelni kell, mi éri meg jobban? Anglisztikára bekerülhet az angol emelt mellett történelemmel, magyarral, némettel. Egy 90%-os töri vagy magyar és egy német nyelvvizsga 118 pontot ér, egy 60%-os emelt német 110-et. Ha dupláz, akkor az első változattal 208 pontot szerez, a másodikkal mindössze 170-et.

2021. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, igazad van, én csak azt figyeltem, hogy duplázással úgy jár legjobban, de azt mindenképpen át kell gondolni, hogy jobban mennek-e az alap tárgyak, vagy a német az, amiben erősebb.
2021. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!