Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért keverem a két nyelvet,...

Miért keverem a két nyelvet, és mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Angolt tanultam gimiben első nyelvként, van belőle egy ma már kopottas B2-es nyelvtudásom. Most német nyelvű területen német nyelvsuliba járok. Ahogy elkezdett felépülni a nyelvtudásom németből (bár még csak egy rongyos A2 szinten állok), egyre inkább elkezdtem össze mixelni az angollal. Németül kezdem a mondatot, a közepe angol, utána vissza német. És mindezt az a baj, észre se veszem, csak már későn. Szinte automatikusan egyes dolgok angolul peregnek ki a számon. Aztán kattan egyet valami és már minden angol, utána kattan egyet és megint tudok többé kevésbé angol szavak nélkül kommunikálni.

Ennek mikor lesz vége? Milyen szinttől?

Sajnos ez azt is jelenti, hogy az angol nyelvtudásom rohamosan romlik. Én már azt se bánnám, ha nem tudnák belőle semmit, csak ne keverjem a némettel.

Valami tanács, tapasztalat? :S



2021. jan. 17. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért kevered mert a tanult nyelvet nem tudod még olyan szinten, hogy "zsigerből" menjen, ha érted mit akarok ezzel mondani. Későbbi fázisban koncentrálni kell arra is, hogy kizárólag csak egyik nyelven beszélj, gondolkozz. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, menni fog.
2021. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sokan vannak ezzel így, főleg így az elején, és azt se felejtsük el, hogy ezek ugyanabba a nyelvcsaládba tartoznak. 3 germán nyelvet tanultam/tanulok, a németem valamivel alapfok felett volt, amikor elkezdtem hollandot tanulni, és amellett, hogy segített az előzetes némettudás, az első pár hónapban néha nagyon bele tudtam keverni a németet. Sokkal intenzívebben tanultam a hollandot, mint bármi mást valaha, úgyhogy sokat foglalkoztam vele, ezáltal kiszorult a német és teljesen eltűnt a holland beszédemből. Beszélj sokat, akár magadban is, gondolkozz németül, ha szeretsz zenét hallgatni, az iszonyúan sokat tud segíteni, az a lényeg, hogy valahogy vedd körül magad ilyenekkel (adott az élethelyzet is, de azon felül), és hamar el fog múlni. A csoportomban van olyan, aki jól beszél németül, ő is keveri a nyelveket, de ha belejön a beszédbe, akkor nincs megállás :)
2021. jan. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A két-, és többnyelvűekre jellemző ez a jelenség. Ez nem szintfüggő; feltételezhetően a mentális lexikon agyban való megjelenéséből fakad (vagyis abból, hogy az agyban az egyes nyelvek szavai hol tárolódnak). A két-, és többnyelvűek tudásszintje nyelvenként időben eltér: állandóan változik, nem mindig ugyanolyan szinten tud valaki angolul, mint mondjuk spanyolul - javulhat és romolhat is a készség.
2021. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk én még csak egy nyelven tudok, de biztos rossz lehet, ha kevered...
2021. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!