Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar anyanyelvűként, aki...

Magyar anyanyelvűként, aki megtanult 2 vagy több idegen nyelven már, melyik nyelvet találta könnyebbnek és miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én németül és angolul tudok, úgyhogy csak ezekről tudok beszélni.

Ezek közül az angol egyértelműen könnyebb volt, hisz játékokból, internetről, mindenhonnan rengeteg szó már tapadt rám. Tanulni soha nem tanultam, középiskolás koromban kezdtem játékokról angol videókat nézni. Eleinte persze a kommentárok szövegének többségét nem is értettem max pár szót, de idővel egyre jobban ráállt a fülem. Középsuli végére már én csináltam a padtársam angol háziját, útbaigazítottam egy angol turistát, majd egyetemen egy angol előkészítő elején kérték, hogy egy nyelvtanos tesztet töltsünk ki első órán, amiből tudják, hogy a kezdő vagy a haladó csoportba tegyenek minket.

Majdnem hibátlan lett a teszt, mehettem a haladókhoz.

A nyelvtanát soha nem tanultam konkrétan, ha magyarul elkezdené valaki magyarázni valószínű csak néznék, hogy mit akar. Gyakorlatban meg ennyi angol szöveg hallása után természetesen jön, hogy mikor mit is használok.


A németet ellenben általános óta tanultam, viszont 0 szöveget hallgattam hozzá.

Mindig ötös voltam belőle, és Ausztriában is tudtam az ottaniakkal kommunikálni, de ez soha nem jött olyan könnyedséggel, mint az angol. Nem is az hogy nehéz, de nincsenek német szavak minden nap az arcom előtt, így mindig csak azt a minimumot tudtam hozni belőle, amit a suliban elvártak.

2021. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olasz volt az első nyelvem, ezt imádtam, ezért nem tűnt nehéznek, de sok évbe tellett, míg megtanultam. Ezt követően spanyolul tanultam meg, ami az olasz után nagyon könnyű volt, illetve ezt pár hónap után anyanyelvi környezetben tanultam, ami azért nagy előny. Angolul 35 évesen kezdtem el tanulni, majd angol nyelvterületre költöztünk. Összességében az angolt mondanám a legegyszerűbbnek, sokkal hamarabb lehet sikereket elérni a beszédben, mivel középfokig elég egyszerű. Németet és franciát kezdtem még el tanulni, de nem igazán jöttek be.
2021. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én először németet tanultam már oviban kezdve, utána angol jött gimiben és orosz az egyetemen. Mindháromból van felsőfokú C1 nyelvvizsgám.


Angol < német < orosz. Számomra az orosz a legnehezebb közülük. Más írásrendszer, változó szóhangsúly, 6 eset(a német 4-gyel szemben), minden igének 2 alakja van stb. A német piskóta hozzá képest :D Bár nyilván ha oroszt is ovis korom óta tanultam volna, akkor esélyes, hogy könnyebbnek gondolnám.

2021. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!