Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul szeretnék tanulni:...

Oroszul szeretnék tanulni: online megbízható a dolog?

Figyelt kérdés

Valaki tud jó online oldalt ami megbízható és esetleg még ingyenes, ugyanis most sok időm van és szeretnék egy második nyelvet tanulni.

Mindenképp az orosz nyelv érdekel, yt csatornák is szóba jöhetnek!



2021. jan. 19. 16:47
 1/7 chtt ***** válasza:
94%

[link] - itt nézz körül, biztos találsz hasznos dolgokat. A facén vannak oroszos csoportok, ahol szintén kaphatsz segítséget. Az egyik a privet, sziasztok, és van két-három kezdő is (az egyik a LÉna kezdő:). Indulásnak biztos jó lesz. Ha tudok valamiben segíteni, nekem írhatsz.

:)

2021. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha nulláról kezded, és tudsz angolul akkor a duolingon van angolul orosz kurzus. Az alap szavak, kifejezések, nyelvtan át lesz véve, de tényleg ez amolyan basic kiinduló csomag, ettől nem fogsz Dosztojevszkijt olvasni eredetiben. Úgy haladsz vele, amennyi időt beleteszel. Kbre 70 lecke, én azt mondanám hogy kbre A2 szintig jutsz el vele. Ingyenes, mind az app mind az asztali verzió, asztali verzión van nyelvtani magyarazat, appon csak gyakorolni tudsz.
2021. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! :)
2021. jan. 19. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Nagyon ajánlom az orosz nyelvet, mivelt magyarul beszélünk ezért jók a lehetőségeink oroszt tanulni, hasonlít a kettő nyelv NÉHA. Nagyon értékes, a világ egyik leghasználtabb nyelve. Európában talán a 3. legfontosabb, és gyönyörű nyelv. Én ezeket ajánlom: Duolingo ( nagyon profi alkalmazás, igaz nincsenek magyarázatok de könnyen rá lehet jönni a nyelvtanra)

Ha a duolingón elértél az 1 checkpoint végére ( asszem van vagy 5-6 checkpoint) akkor töltsd le a Mondly nevű alkalmazást. Szerintem megéri, elő kell fizetni rá, én szerencsére kifogtam egy 13000 forint/év ajánlatot. És természetesen nem hagyhatom ki az egyik legfontosabbat, a Dropsot. Ez egy ingyenes szótanuló alkalmazás, magyar nyelven. Ezen kívűl hallgass orosz zenéket, nézz videókat stb

2021. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén szólva az ingyenes nyelvtanulásra is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve. Érdemes lenne egy nyelvtanfolyamra vagy magántanárra befizetni, legalább amíg az alapokat megtanulod. Ha már eljutottál egy B1-es szintre, onnan már egyedül is menni fog.


Viszont ha csak amolyan időtöltésnek szánod a nyelvtanulást, akkor a fent említett appek valóban szórakoztatóak és hasznosak lehetnek :) Személy szerint nekem egyik sem az, én inkább filmeket nézek oroszul, könyveket olvasok és a Tandemen oroszokkal beszélgetek + jártam évekig oroszórákra, a Duolingo kb csak pár egyszerű mondatot gyakoroltat be veled, szerintem baromi unalmas, az ilyen appekből aztán nem fogsz megtanulni folyékonyan beszélni, ha az a cél.

2021. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Huncerk10 válasza:
counter strike global-offensive nevű játékot tudnám ajánlani
2021. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Xdd
2021. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!