Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan ered ez a !TÉVES! kiejtés?

Honnan ered ez a !TÉVES! kiejtés?

Figyelt kérdés

Alavetően kissé zavar, ha az emberek nem jól ejtenek ki angol szavakat, de tekintve, van akinek jobb a nyel vérzéke, van akinek meg kevésbé, kvázi nem mindenki tudja annyira jól kiejtetni az angol (vagy akrá más külföldi szavakat), mint én (nem akarok hencegni, de jó a nyelvérzékem és a fülem).


A lényeg, hogy ammellett viszont nem tudok elmenni, hogy a Chloe-t Klojé-nak, a Zoe-t pedig Zojé-nak ejtik a legtöbben. Mert ugya Chloe kiejtve Kloi és Zoe kiejtve Zoi. Az érdekelne, hogy valaki nem tudja-e, hogy honnan ered az az óriási tévedés, hogy az oe-t (amit ugye oi-nak kell ejteni) ejé-nak ejtik?


A kérdés alatti szavazásban is jelöljétek meg kérlek, ti hogy ejtenétek a Chloe és a Zoe neveket?



#Chloe #Kloi #Zoi #Klojé #Zojé
2021. jan. 21. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Kloi és Zoi
Klojé és Zojé
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyik sem. Kloé és zoé az én ejtésem. Így magyaros szerintem.
2021. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Én is Kloénak és Zoénak hallottam mindig, és én is így mondom.
2021. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
+1 Kloé-Zoé. J-vel én még nem hallottam senkit mondani.
2021. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, lehet, hogy a j-t én hallottam bele, bár...

Mindegy a lényeg, hogy épp ez itt a baj. Rengeteg nevet átveszünk külföldről, magyarosítunk, csak azt nem értem minek. Annyi szép magyar név van. MIÉRT NEM AZOKAT HASZNÁLJUK?!

2021. jan. 21. 12:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor a Klojé és Zojé az Kloé és Zoé. Úgy nézzétek a szavazást, na.
2021. jan. 21. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Az angol anyanyelvűek sem feltétlenül ejtik i-vel a két nevet. Tájszólástól függ, valahol é-szerű hanggal megy ott is.
2021. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Pont annyira hibás, mint ahogyan az angolok sem tudják kiejteni a magyar neveket... Pedig azért a magyar nevek/szavak szinte fonetikusan vannak leírva, nem úgy, mint az angoloknál, hogy például az 'oo' kiejtése függ a szótól is (roof-rúf, door-dór).


Megmondom őszintén, hogy ilyenről nem hallottam még. Én akárhányszor hallottam külföldiektől, mindig "é"-szerű kiejtést hallottam (bár lehet, hogy az valójában "i" volt, nem tudom), de én úgy gondolom, hogy te is tévedsz abban, hogy tisztán "i"-t mondanának; inkább az "i" és az "é" hang közötti hangot ejtenek, ami -szerintem- inkább az "é"-hez van közelebb. Valószínűnek tartom, hogy mások is így vannak vele (vagyis inkább "é"-t hallanak), ezért honosodott meg az "é"-s végződés. Ehhez még hozzájön, hogy "e" betűre végződnek, az meg ugye nem "i" (és az angolok is inkább "e"-nek vagy "é"-nek ejtik a legtöbb esetben, mint "i"-nek, bár az ABC-ben "i"-nek ejtik).


Előfordulhat, hogy valaki Zojénak ejti. Ez nem újkeletű dolog; ahol több mássalhangzó van egymás mellett, ott szóban a magyar hajlamos egy "j" hangot beiktatni, hogy könnyebben tudja kiejteni (piac-pijac, óriás-órjás, stb.), emiatt ez sem helytelen (bár lehet, hogy valakinek sérti a fülét, az egyéni szociális probléma). Talán még az is megfigyelhető (csináltam egy kis kísérletet), hogy a "j" hang betoldása akkor jellemző, amikor mély és magas magánhangzó találkozik (például az autó és a kiejtés szavakban nincs probléma, a két szomszédos magánhangzó az "autóban" mély, a "kiejtésben" magas, de az "idióta" szót sokan "idijótának" mondják, és az "ió" páros magas-mély, vagy ott van Egyiptom fővárosa, Kairó, amit "Kajirónak" ejtenek, hasonlóan a Tokió-Tokijó esetén).


Egyébként örülök, hogy ez a legnagyobb problémád az életben.

2021. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Honnan veszed, hogy a Chloe kiejtését egyáltalán az angolból vettük át? Franciául például ugyanúgy Kloénak ejtik, mint mi magyarul. Most akkor mindenki hülye, csak az angolok nem? :D
2021. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#4: Lehet, hogy azért hallottad, mert jó a füled.
2021. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem téves. Mindkét név görög eredetű, amit bizony é-vel ejtünk, mert az hasonlít legjobban a (z ó)göröghöz (vö. Penelopé, Perszephoné, Europé).


Annak, hogy az angol/amerikai hogyan ejti, semmi befolyása, hiszen nem angolszász eredetű. Vagy szerinted mindjuk a franciák is rosszul ejtik?

2021. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!