Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám elhagyni ezt a...

Hogy tudnám elhagyni ezt a borzasztó magyaros akcentust amikor angolul beszélek?

Figyelt kérdés

Nagyon szokott zavarni, ezért mások előtt nem is szívesen beszélek angolul.

Sokat kerestem már ezzel kapcsolatban, de érdemleges választ sose találtam.



2021. jan. 30. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Nézd meg a Waczak szálló sorozatot eredeti hanggal, én sokat tanultam belőle hangsúly, hanglejtés és kiejtés tekintetében.
2021. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Sok sok év anyanyelvi nyelvterületen való éléssel, kicsit elfog kopni, de ha teszam azt 18 év feletti vagy, valamelyest mindig érzékelhető elsz. AMi egyáltalán nem baj. Mindenkinek van akcentusa. Amúgy a magyar akcentus könnyen érthető, és általában mindenkinek bejön..:)
2021. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a második válaszadóval, semmi baj nincs a magyar akcentussal, jól érthető, "fehér" akcentus. Éveket éltem a távol keleten, semmi bajom nem volt belőle. Egy haverom azért (is) kapott meg egy állást, mert a management bejött az akcentusa.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ordenáré módon, artikulátlanul kell beszélni, de nem kell megjátszanod magad vmi hülye akcentussal sem.

Nézz videókat, képezd magad a szakmádban angolul, és javulni fog.

2021. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg van elképzelésed, hogy milyen akcentusra akarsz törekedni? Ha nagyon beakarsz gyakorolni egyet, akkor véleményem szerint a general american accent lehet a legkönnyebb egy magyar számára.
2021. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ezt is csak magyarorszagon elo magyaroktol hallom.

Tobb angol nyelvteruleten eltem, akcentussal beszelem az angolt. El nem tudjak talalni az akcentus eredetet, mindenkinek tetszik, azt mondjak szep akcentus az orosz, nemet, szlav elleneben.

Nagyon jo egy idegennel beszelve a jeg megyoresere.

2021. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondom, hogy teljesen el fog tűnni az akcentusod, de szerintem gyakorlással lehet rajta változtatni. Ha kiválasztasz egy akcentust vagy akár egy konkrét embert (pl. egy színészt vagy bárkit, akiről több anyag elérhető), akinek nagyon tetszik a beszéde, akkor azt próbáld utánozni. Mond utána, amit mondd, ismételd, próbálkozz és esetleg fel is veheted a hangod, úgy vissza tudod hallgatni és jobban meg tudod figyelni a beszéded. Én anglisztikás vagyok és nekem konkrétan volt ilyen órám, ahol szimplán hangokat mondogattuk egymás után és hangfelvételt is kellett csinálnunk. Nekem ez hasznos volt, azóta is csináltam és szerintem segít. Valamint talán az is jó, ha megtanulod az IPA-t, de nyilván ez önmagában annyira nem fontos.

Amúgy a magyar akcentus szerintem sem ciki, csúnya, érthetetlen stb., sőt pont ellenkezőleg. Szerintem ez inkább ilyen magyar dolog, hogy kiröhögjük és kibeszéljük egymást az akcentusa, kiejtése miatt. Ezen gondolkoztam mostanában, mert nekem is van még középiskolából csomó ilyen emlékem, holott akkor még csak tanultuk a nyelvet és értelemszerűen mindenki hibázott, de itthon magyarok között mégis ciki hibázni. Külfölditől még sosem kaptam negatív megjegyzést a kiejtésemre, illetve olyat sem láttam még, hogy mondjuk egy külföldit leoltottak volna a magyar nyelvtudása vagy az akcentusa miatt (pedig azért vannak elég erőteljesen érezhető akcentusok pl. az indiaiak).

2021. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

#6, “ Szerintem ez inkább ilyen magyar dolog, hogy kiröhögjük és kibeszéljük egymást ”


Igy, igaz, ahogy irod es nem csak akcentusokra vonatkozik.

Pont ezert a mentalitasert evek ota be nem leptem az orszagba es nincs is tervbe veve.

2021. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na látom megindult a lepontozó hullám...:D
2021. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Keress egy jó magántanárt, aki megtanítja az alapokat: artikulációs bázist, hol vannak a hangsúlyok a szavakban és mondatokban (intonáció).

Ezt még a nyelvtanulás kezdetén kellett volna megtanulni.


Youtube-on keress oktatóvideókat, ahol nulláról elkezded a nyelvet, ott a szavakat írják is és ki is ejtik.

Google-ban is rá tudsz keresni arra, mit hogyan ejtenek.

Fiona Bones-nak is vannak angol nyelvleckéi Youtube-on, amit ajánlani tudok.

2021. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"amikor angolul beszélek" - feltételezem, hogy a brit akcentust szeretnéd beszélni, mivel többnyire azt tanítják a magyarországi iskolákban.

Szerintem az nagyon kis korban lehet csak elsajátítani, annyira különbözik a magyar anyanyelvűek beszédétől. (Van tankönyv, pl First things first, ebben benne van pluszban, ami hiányzik a többi könyvből:intonáció)

Nekem se ment, csak a szokott magyaros. Aztán nagyon sok amerikai podcastet hallgattam, és átvettem így az AMERIKAI kiejtést. Teljesen jól elvagyok vele.

2021. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!