Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga újraértékelési...

Shaggy95 kérdése:

Nyelvvizsga újraértékelési kérelem? Valaki megpróbálta már?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

spanyol B2 komplex nyelvvizsgának mentem neki, az írásbeli sikerült, a beszédkészség is nagyon jó lett, de sajnos a magnó/beszédértés rész 32% lett, még 2 pont kellene a 40%-hoz. Olvastam, hogy van erre lehetőség, díjfizetés ellenében. Valaki járt már így, hogy közel volt a léc, élt ezzel a jogával és jobb eredmény lett, mert elszámolták? Vagy szerintetek nagyrészt lehúzás, hogy úgyis befizeti a reménykedő vizsgázó azt a pár e Forintot? Köszi szépen a válaszokat!

Origó nyelvvizsga volt egyébként.



2021. jan. 30. 15:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, lényegesnek tartanám, hogy tájékoztassanak a lehetséges lépésekről. Szurkolok, értesíts minket majd:)
2021. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenképp! : )
2021. febr. 19. 20:04
 13/17 A kérdező kommentje:
Megadtak 2 pontot,úgyhogy megvan a komplex! Nagyon örülök neki, és annak is, hogy nem igaz, hogy sosem adnak meg pontot/pontokat a felülvizsgálat során! :)
2021. febr. 24. 09:01
 14/17 anonim ***** válasza:
Hű de szuper, gratulálok kérdező! 🤗
2021. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mennyit kellett így fizetni és mi volt az egésznek a menete? Leírnád légyszi?
2021. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Fake nyelvvizsga collected.
2021. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Az egész úgy kezdődött, hogy elmentem Budapestre megnézni a dolgozatomat, ez számítógépen történt, be volt szkennelve amit írtam és ott volt persze az eredeti szöveg is. Erre a megtekintésre a nyelvvizsga fiókba belépve tudtam regisztrálni, volt 2-3 időpont amiből lehetett választani. Itt nem lehetett fotózni, kiírtam SZÓ SZERINT a válaszaimat, amire úgy gondoltam, hogy kérdéses, és érhet pontot. Leírtam, ugyancsak szó szerint az eredeti szövegből a hozzá kapcsolódó eredeti megoldást is. Ezután jelentkeztem felülvizsgálatra, ez ingyenes volt, itt csak azokat a pontokat nézték meg, amiket elküldtem nekik, erről még írok. Illetve jelentkeztem újraértékelési kérelemre is, itt feladatrészenként kellett fizetni, nekem csak egy volt ugye, a magnó, ez volt 3600 Ft. Összességében elég szerintem csak a felülvizsgálati kérelem, nekem vissza is utalták a 3600-at. NAGYON FONTOS, hogy a felülvizsgálati kérelemnél indokolni kell, pontról pontra, hogy mi volt az eltérés. Leírtam, hogy az első feladat 5.) kérdésnél a válaszom ez volt:...

A megoldókulcs szerint pedig:..

Majd indoklás, hogy miért érhet pontot.

És ezt az összes kérdésnél, egyenként, ami olyan volt.

2 hét után írtak, hogy másnap küldik a levelet, ami 5 munkanap alatt érkezett meg, de már előtte pár nappal láttam a nyelvvizsgafiókban, hogy módosították az eredményt.

A részletes indoklás pontról pontra, szó szerint idézve, és egy udvarias levél szerintem a kulcs.

Természetesen, ez akkor működhet, ha tényleg közel voltak a válaszok, pl ugyanazt megfogalmazva más szavakkal vagy szó szerint leírtál valamit ami benne volt a szövegben, csak a megoldókulcs nem azt értékelte, pedig odatartozik.

Egy biztos: Megéri utána menni!

2021. febr. 24. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!