Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez angolul nyelvtanilag helyes?

Ez angolul nyelvtanilag helyes?

Figyelt kérdés

Tegyünk fel egy külföldi játékban Máté a nevem és elég tehetséges vagyok benne..

Majd valaki lemásolja a nevemet és folytatja a játékot mintha én lennék.


Én szólhatok úgy neki, hogy: Change your name fake Máté.

Ez igy angolul helyes lenne?


(Nem Máté a nevem hanem egy random általam kitalált név, igy az sem lehet, hogy neki is pont ugyan az a neve, mint nekem.)


2021. jan. 31. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2021. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, ez így nyelvtanilag teljesen helyes. Ha valamennyire van az illetőnek alap nyelvtudása, akkor meg fogja érteni, hogy mire gondolsz. :)
2021. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az "impostor" is használható fake helyett.
2021. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hibátlan!

A 3-as válaszoló ötlete is nagyon jó.


Ha kicsit oda is akarsz piszkálni neki, akkor így írd:

"Change your name fake/impostor Máté-wannabe."


A "wannabe" szó szerint azt jelenti, hogy "akar lenni"; átvitt értelemben szokták úgy fordítani, hogy "önjelölt" (pl. "hero wannabe" mint "önjelölt szuperhős"); de ez esetben inkább azt jelentené, hogy: "te, aki olyan akarsz, lenni, mint Máté, de sosem leszel annyira jó, mint Máté".


Az angol nyelv szépségei :D

2021. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!