Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarhoz hasonlítva hogyan...

A magyarhoz hasonlítva hogyan kell elképzelni ezeket a betűelhagyásokat?

Figyelt kérdés
Például a waiting szó helyett waitin', hearin', gon', akkor ott van a y'all kifejezés. Olyan, mintha magyarul azt mondanám mondjuk a mert szó helyett, hogy mer? Igen helyett ige. Miért helyett mié. Stb.

2021. febr. 3. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Magyarba is vannak ilyenek. De mér érdekel ez téged?
2021. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Te most mire válaszoltál?

2021. febr. 3. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem értem , valójában mi a kérdés; mert itt most te megállapításra jutottál. Hát tehát ezek ugyanígy vannak; tehát nincs ebben semmi trükk. Csak nem mondják végig a szót, rövidítenek, egyszerűsítenek, szlengeznek; mert úgy kényelmesebb kimondani, hogyha nem mondod tlejesen végig az egész szót.


pl wanna, gonna


a wanna az want to

a gonna meg gondolom, going to, de lehet, hogy nem az


pl lehet ilyet írni, hogy 4U akkor for you, hogy neked pl

2021. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
*Vagy pl Pokémonból Ash Ketch'em; asszem , valahogy így írják, na , neki a neve szerintem Catch Them valahogy rövidítve; tudod pl van az a Pokémonban,hogy "Szerezd meg hát mind", és akkor "Ketch'em, " vagyis Catch them és akkor még egy all a végére, minthogy "mint".
2021. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
*mint helyett a végén "mind". :)
2021. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Betűelhagyás magyarul a miér', a vó'na, meg a benn vagyok a bó'tba'.


Osszevonásunk nekünk nem nagyon van, írásban esetleg, mint a v'ok a vagyok helyett. Csak ez ugye nem elfogadott és nyelvtanilag helytelen is, a y'all-al ellentétben, ami egy teljesen korrekt szóváltozat.


Talán a "sem" és a "sincs", amik eredetileg "is nem" és "is nincs" voltak.

2021. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Ja én ilyet tudok, magyarórán fogalmazás közben egyszer valaki kérdezte a tanárt, ezt hgoyan kell írni, tehát légy szíves rövid alakja:


Légy szí'

Tehát ez az, amit légyszi/ léccinek ejtünk. :):)

2021. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

*mámrint jobban kihangsúlyozva,hogy jobban látszódjon:


Légy szí '

tehát ott a hosszú í után még van egy aposztróf.

2021. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt a hülyeséget honnan szedted? A légyszi leírva így helyes. Viszont valóban ez is összevonás. Akárcsak a viszhall/viszlát.
2021. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, 6.-ban, vagy 7.-ben rákérdezett valaki órán a tanártól, amikor írtunk egy fogalmazást. De azóta persze változhatott a helyesírás; de akkor a magyartanár azt mondta, hogy így a helyes, hogy " Légy szí ' "
2021. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!