Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú érettségi feladatsor...

Középfokú érettségi feladatsora (angol) 80% feletti lett-mik az esélyeim egy középfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már diák, de le kell tennem majd egy angol középfokú nyelvvizsgát.

Próbaképpen lekaptam a netről egy érettségi középfok angol írásbeli feladatsort és megcsináltam, majd javítókulcs által javítva lett.

Az eredmény 80 % felett.


Mik az esélyeim egy „valódi“ középfokú nyelvvizsgán (és nem érettségin)?


2021. febr. 4. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a középfokú nyelvvizsga kb emeltfokú érettséginek felel meg, szóval inkább azt kellene megnézned.

illetve nagyon sok múlik azon hogy melyik nyelvvizsgát akarod letenni.

Amikor én gimiben középérettségit és közép nyelvvizsgát tettem le, akkor az érettségi 96%lett, a nyelvvizsga is erős lett nem kellett félnem, hogy nem jön össze, de azért közel sem volt ilyen jó százalék. Ezt úgy, hogy én kifejezetten arra a fajta nyelvvizsgára késszültem így eléggé jól ismertem már a feladattípusokat, buktatókat.

Sok nyelvviszgaközpont feltesz a netre néhány -ingyenes próbavizsgát, azokat próbálgasd. Némelyik plusz megvehető kötetben is kiadja a próbavizsgákat hogy be tudd gyakorolni.


Alapvetően azt mondanám hogy 1-2 hónap alatt fel tudsz készülni erről a szintről egy sikeres nyelvvizsgára, de azért a szóbelin és a hallgatáson nagyon sok múlik. És a hallgatás néha eléggé szemét tud lenni.

2021. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségi alapfokú tudás szintjén áll, az emelt szintű egyenértékű egy középfokú tudáséval, tehát önmagában egy 80 %-os középszint nem elegendő információ. Tele a net rendes nyelvvizsga feladatsorokkal, azokat kellene megoldanod, kiválasztasz több nyelvvizsgaközpontot és mindegyiknek megcsinálod a próba feladatsorait. Legalább 1-2 van mindegyiknél ingyen. Így legalább az is kiderülne, hogy mely típusú feladat az erősséged, vannak egy-és kétnyelvű vizsgák, valahol szinte végig lehet szótárt használni, míg máshol csak az íráskészségnél.
2021. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!