Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy működik a külföldi nyelv...

Hogy működik a külföldi nyelv tanulás, megértés?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk angolul szeretnék megtanulni, és meg is tanulok valamennyire, akkor szinte ugyan úgy megértem majd azt a nyelvet, mint a (magyar) anyanyelvemet?

2021. febr. 5. 04:44
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nagyjából igen. Angollal úgy vagyok, hogy nem tudom csak „háttérzajként” hallgatni, jobban oda kell figyelnem, míg magyarnál megy az, hogy háttérzajként megy és csak a lényeges infókra figyelek fel, de a különbség nagyjából ennyi
2021. febr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha vmennyire tanulod meg, akkor nem érted meg úgy, mint az anyanyelvedet, ahhoz anyanyelvi szinten kell tudni beszélni. Én anno felsőfokú nyelvvizsgát raktam le angolból, mára persze eléggé megkopott a tudásom, de annyira megvan, hogy ha angol nyelvű szöveget hallok, akkor azt azonnal értem, nem kell átfordítgatnom magamban, mi is hangzott el, felirat sem különösebben kell hozzá, nagyon maximum olyan sorozatoknál, ahol az akcentus miatt nehezen hallom ki a szót (pl az Outlandernél mikor a skótok beszéltek, ott elő-előfordult, hogy raktam hozzá angol feliratot).
2021. febr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
van az a szint igen. Én nagyon sok sorozatot néztem angolul, egyszer egy fáradtabb pillanatomban mikor épp néztem valamit, nem értettem miért magyarul megy mikor angolul szeretném nézni és mikor át akartam váltani esett le, hogy angolul megy :)
2021. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Próbáld ki.:)

Ha elérsz egy bizonyos szintet, kb olyan lesz mint egy második anyanyelved. Kb mindent elsőre megértesz erőfeszítés nélkül, és ugyanolyan jól ki tudod fejezni magad. Jó érzés.

2021. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi, annyi különbséggel, hogy jobban oda kell rá figyelni, és nem fordítgatod le magadban, hanem az adott nyelvet úgy ahogy van megérted.
2021. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon keves ember jut el az anyanyelvi szintu megertesre, az emberek tobbsegenek tudatos odafigyeles szukseges.

Ez persze attol is fugg, hogy mit hallgatsz, hireket, szepirodalmat, hetkoznapi beszedet, meg attol is fugg, hogy milyen artikulaltan, sebesseggel es milyen nyelvjarast beszel az illeto.

2021. febr. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer nekiültünk nézi egy filmet esti tv főműsorként, és az első pár perc angolul ment, utána váltott át magyarra. A váltáskor jöttünk rá, mi volt az a halvány fura érzés. :D De ez nincs hatalmas befektetés nélkül.
2021. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én könyveknél nem szoktam emlékezni, milyen nyelven olvastam.
2021. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "valamennyire megtanulom" alatt felsőfokot érted, akkor igen, ugyanúgy fogod érteni, mint az anyanyelvedet. :) De gyanítom, hogy ez alatt inkább csak az alapszintet érted, ez esetben pedig, nem, természetesen nem fogod úgy érteni, mint a saját nyelved.


Bármilyen nyelvet meg lehet egyébként tanulni anyanyelvi szinten, csak sok-sok időbe telik, de gondolj csak bele, a saját anyanyelved sem egy-két év alatt tanultad meg! Ha fogsz egy három-négyéves korú magyar gyereket és beülteted őt egy egyetemi előadásra, szerinted mennyit fog belőle érteni? Szinte semmit. Úgy fog pislogni, mintha kínaiul beszélnének hozzá, pedig az anyanyelvén szól az előadás. Szóval még az anyanyelvűeknek sem megy pár év alatt a nyelv teljes megértése. Sok-sok évig kell tanulnod ahhoz, hogy mindent megérts elsőre.

2021. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!