Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amerikai angolban a sorry...

Amerikai angolban a sorry használható az excuse me helyett?

Figyelt kérdés
Múlt januárban egy hónapig Californiában voltam. Valamiért a sorry-t használtam végig, az jött a számra. Pl Sorry, Sir, Can you help me? Csak ezt használtam végig. Mennyire volt helytelen? Senki nem javított ki ezzel kapcsolatban, pedig más dolgok miatt kedvesen szóltak. Pl I want helyett használjam az I would like-et.
2021. febr. 10. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Jó az.
2021. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen, magyarban sem "akarsz" valamit más emberektől, hanem "kérsz". Ez teljesen jogos volt tőlük.


Nyugodtan használható a "sorry" is. Magyarul is mondjuk, hogy "Bocsánat (hogy megzavarazom), tudna segíteni?".

2021. febr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, persze van még sok ilyen oldal, van amin a sorry is ott van, de ilyeneket érdemes keresni..
2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, mert a CNN-en rengetegszer hallom a want-ot, amikor 'szeretném/hadd' értelemben használják, pl.

- amikor XY akármilyen szakértőt kapcsolják adásba: I want to bring in XY - Szabad fordításban: Most pedig XY-hoz fordulok/Köszöntöm XY-t

- amikor beköszönnek az adás elején: We want to welcome our viewers - ezt nálunk így szokták mondani: Köszöntöm/-jük Önöket


De nyilván, ha kérsz valamit, akkor udvariasabb a would like, de azon se lepődj meg, ha olyan mondatokban is találkozol a want-tal, ahol magyarban eszedbe sem jutna akar-t használni.

2021. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!