Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el kínaiul...

Hogyan kezdjek el kínaiul tanulni?

Figyelt kérdés
Álmom hogy megtanuljak kínaiul. Amikor látom a sok kínai karaktert a minőségtelen 10 ezer forintos telefonjaikban nem bírok tovább várni a tanulásával.. Gyerek vagyok, úgy tudom hogy Magyarországon csak angolul lehet kínaiul tanulni ( az viszont már felsőfokú lesz nekem) Hogyan tanulhatok ingyen kínaiul úgy hogy a kiejtésem is jó legyen pl? Duolingo alkalmas?

2021. febr. 16. 18:46
 1/3 anonim válasza:

A Duolingo semmiképp sem alkalmas. Nem egy rossz alkalmazás, de szerintem főként gyakorlásnak jó. Talán szavakat megtanulhatsz vele vagy kifejezéseket, de a kiejtést csak úgy tudod megtanulni, ha valaki megmutatja hogyan kell kiejteni és ki is javít.


Ingyen szerintem nem sok lehetőség van (vagy egyáltalán nincs). Maximum úgy tudnám ezt elképzelni, hogy egy kínai származású barátod szüleit megkéred (ha van ilyen) vagy ilyesmi.


Egyébként ha tényleg komolyan gondolod, akkor leülsz a szüleiddel erről beszélgetni és megkéred őket, hogy részt vehess egy nyelvtanfolyamon. Ott el tudod dönteni, hogy tetszik-e egyáltalán. Ha igen és folytatni szeretnéd, akkor én magántanárt fogadnék, mert valljuk be, nem egy könnyű nyelvről van szó és nem biztos, hogy elég az, ha egy csoportban tanulod. Egy magántanár több időt és figyelmet tud rád fordítani, sokat segíthet.


Sok sikert!

2021. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én online appokból a HelloChinese-t ajánlom
2021. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2-es vagyok: Bocsánat, nyelvtanuló-t akartam írni, nem online-t. Kicsit késő van már.
2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!