Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a hatásos módszer...

Milyen a hatásos módszer nyelvtanuláskor? Úgy értem ti hogy tanultok nyelvet? Mondjuk könkrétan most az angolra gondoltam.

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van-e rá lehetőséged, de keress olyan (külföldi) barátokat, akikkel tudod gyakorolni akár msn-en, akár e-mailben.

Vagy pl. én azt is szoktam csinálni, hogy zenét hallgatok és angol a szövege, akkor próbálom megérteni. Ugyanez a módszer a filmekkel.

Aztán olvass sok angol oldalt, vagy lehet kapni a könyvesboltokban rövid történeteket feldolgozó könyveket, amelyek angolul vannak, kifejezetten azért hogy szavak ragadjanak az emberekre.

Ha pedig szavakat szeretnél, én egy időben a kanadai angol tanárom javaslatára azt csináltam, hogy a szobámban a társakra felragasztottam az angol nevüket és amikor elmentem mellette rápillantottam és jobban rögzült (persze ez, akkor hatásos, ha vizuális típus vagy).

Kicsit kísérletezni kell, hogy kinek melyik módszer válik be. ;)

2010. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!