Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vélemény a Budapesti Karinthy...

Vélemény a Budapesti Karinthy Frigyes Kéttannyelvű Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Milyen a közösség, tanárok, programok, környék, milyen nehéz... minden érdekelne :) Elsősorban németes osztályba szeretnék menni.

És a szóbeli németül van vagy itt teljesen az alapokról kezdik? Milyen szinten tanulunk meg németül? Ugye ez nyelvi előkészítős, tehát 5 éves?

Nagyon sokat kell tanulni? Tudom hogy rá is tudnék keresni, csak szerettem volna valaki olyat kérdezni aki tényleg oda jár és el tudja mondani a véleményét tapasztalatait.

Nem sokat tudok még erről a suliról szóval előre is nagyon köszönöm annak akinek lesz ezeket türelme megválaszolni :D



2021. febr. 21. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem jártam oda, így személyes tapasztalatom nincs, de oda jelentkeztem (én is németre) így már sok mindennek utánanéztem.


Én azt olvastam, hogy nehéznek és tanulósnak mondják, azt írták, hogyha csak szorgalmas vagy, akkor sok időd elmehet délután, de ha tényleg okos vagy, akkor is azt írták, hogy olyan napi 2-3 óra, ha jól emlékszem. De ezt biztos diákja vállogatja. Tuti vannak húzósabb és könnyebb hetek.


A szóbeli nincs németül, magyarul van. Tételt kell húzni rajta, egy matekot (ez elvileg főként igaz-hamis feladatokból áll), illetve magyart, ahol verselemzés és szövegértés a várható. Ki kell őket dolgozni olyan fél órás időkerettel, majd a szóbeliztetők előtt elmondani hog ymit miért találsz helyesnek. Mindkettőre 25-25 pont kapható, így lesz meg az 50, de ez valószínűleg nem elérhető, ha nem vagy véletlen zseni. A szóbelit nehéznek mondják, de többeknél láttam már 45pontosat, ebből kifolyólag nem lehet lehetetlen, ne stresszelj!


A nyelvi előkészítő év nyelv tudást nem igényel, azaz igen, teljesen nulláról kezdik tanítani neked a nyelvet. Ha jól olvastam, akkor két csoportra vannak szedve, azokra akik már azért tanultak valamennnyit és azokra akik még csak akkor találkoznak a nyelvvel először.


A képzés a nyelvi előkészítő év miatt 5éves. A 5.év végén szerintem minden kéttannyelvűben C1-es vagy C2-es nyelvvizsgát szereznek a tanulok, ami ugye felső foknak számít. Emellett a Karinthyban van lehetőség DSD nyelvvizsgát tenni, ami világ szinten elfogadott németből. Azaz, ha elmégy Magyarországon túlra, ott is el fogják fogadni és nem kell majd újat tenni. 9. osztálytól pedig azt hiszem 6 tantárgyat németül tanítanak, szóval valószínűleg a 0. (Nyelvi előkészítő) év után egy középfokú nyelvvizsgát fognak a tanulókkal letetetni.


Talán ennyi kérdésre tudtam tapasztalatlanul válaszolni, nézz fel az oldalukra van fent sok info illetve ,,nyílt napok'' cím alatt továbbít egy youtube lejátszási listához, ahova felvett tanórák vannak feltőltve. Vannak olyanok, ahol a nyelvi előkészítős osztály van, de magyarul illetve németül tartott órákról készült felvételek is.


(Annyit még megkérdezhetek, hogy hány pontod van eddig, szóbeli nélkül?)


Sok sikert majd a szóbelihez!

2021. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huu nagyon köszi :D Ez azért tapasztalat nélkül is elég nagy segítség!

És én amúgy még egyáltalán nem tartok a felvételinél, hetedikes vagyok, csak gondolkodtam a suliváltáson meg a kéttannyelvűn, de még bőven ráérek.

És tényleg köszi, hogy válaszoltál!

Aki esetleg oda jár, az még írhat ilyen "nem hivatalos infókról" is.

Előre is köszi!

2021. febr. 25. 19:58
 3/3 anonim válasza:

Szia! Ezt találtam a kérdésedre:

Kezdés éve: 2020.

Német NYEK tagozat.

2 hónapos tapasztalat a német (kéttannyelvű képzés) NYEK-ről.

Szomszédos kerületi ált. iskolából (felsőben matek tagozatos)érkezett ide a gyerekem. 170 pontos összpontszámával simán bekerült. Ez a suli inkább az angol kétnyelvű képzése miatt népszerű.

Több olyan osztálytársa van akinek, felajánlották a német kétnyelvű képzést, miután nem jutott be az angolra. Nekünk a német volt az első helyen, mert 5 évig németet tanult, és nem akarta(tuk) ezt veszni hagyni.

19 német órája van (ebből 3 szaknyelv) 1 héten, ez 4 német tanár között oszlik el. A nyelvet 2 csoportban tanulják: Akik már tanultak és akik még nem tanultak németül. Az első napon volt egy felmérés, amivel nagyjából belőtték a "haladó" csoport szintjét, de mindkét csoport ugyanabból a könyvből tanul. A haladók kapnak plusz feladatokat, de a dolgozatok, tz-k ugyanabból az anyagból vannak mindkét csoportnak.

Ebben az iskolában választhatnak a diákok tantárgyi specializációkat ami 10. osztály végéig + 2 tanórát jelent hetente.

A többi órán is csoportbontásban vannak, itt a specializációt választók és nem választók szerint.

Azok akik angolt tanultak ált. isk-ban és közel vannak a a B2-es szinthez 2 órában tovább tanulhatják az angolt, és ha megvan a vizsga akkor, választhat más nyelvet 9. évfolyamtól(spanyol, francia, orosz) a német mellé.

Akinek nincs nyelvvizsgája angolból, azoknak biztosan ez lesz a 2. nyelv.

A heti óraszám 31-37 lehet, attól függően, választott e specializációt (2 óra), jár e angolra(2 óra), és tesiből van e felmentése.

A szakkörök ezeken felül még plusz órákat jelenthetnek.

Az osztályzás: 60 %-ig 1-es.- ezt még szoknunk kell.

Mindenféle jegye van a gyereknek. Ha tanul 5-ös, ha nem nézi át, a sok kis hiba miatt simán 1-es dogákat ír.

Az igazgató azt mondta a 0. szülőin, hogy ez így szokott lenni, 2-3 hónap

alatt megszokják az új követelményeket.

Az iskolát szereti, és örül, hogy ezt választotta.

2021. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!