Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letehetem a nyelvvizsgát?

Letehetem a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok,pár évet elsz@rakodtam az életemből amikor kihagytam a sulit vagy megbuktam,mert nem érdekelt.Dolgoztam, pénzt kerestem stb. Most csinálom az érettségit, kövi évben lesz meg majd( reméljük). Dolgozok most is, arra gondoltam, hogy egy angol középfokú nyelvvizsgát letennék, az elég jól megy, talán egy felsőfokút is ha rákészülök. Mi ennek a menete jelenleg? Kell-e hozzá érettségi, mennyibe kerül, mekkora felkészültség kell hozzá, ilyesmik. Köszönöm

2021. febr. 22. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell hozzá érettségi, anélkül is simán leteheted. Az érettségihez kell választanod egy nyelvet. Úgyis le kell tenned, mivel az érettségihez kötelező egy középfokú nyelvizsga.
2021. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha érettségizel, esetleg emeltezhetsz angolból. Bizonyos százalék felett ad nyelvvizsgát is.
2021. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

#1

Ezt nem tudom, honnan vetted, de érettségihez nem kötelező semmilyen nyelvvizsga.

2021. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá érettségi, és neten kell rá jelentkezni. Az árak pedig 30-40 ezer körül mozognak a komplexnél, Origo például kicsit drágább, míg a Pannon olcsóbb. A Katedra honlapja például több vizsgára irányít, ahol részletesen leírják milyen feladatok vannak, mit várnak el szóbelin.
2021. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rémlik valami,hogy ezt vissza lehet igényelni ha sikerül vagy ilyesmi, ez mennyire igaz? Vagy ennek mik a követelményei? Esti sulin csinálom az érettségit ha ez számít.
2021. febr. 22. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Annyit variáltak vele, hogy pontosan nem tudtam hogy is van épp, de egyelőre ezt a honlapot találtam róla:

[link]

2021. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az angol érettségit emelten teszed le, és sikeres lesz, akkor az a papír egyenértékű lesz itthon egy középfokú nyelvvizsgával. Amúgy ennek a szintje valamivel nehezebb mint a B2 de könnyebb, mint a C1.

Ha külön szeretnél nyelvvizsgát letenni, akkor sem kell érettségi. Kiválasztod a szimpatikus nyelvvizsgaközpontot, jelentkezel, befizeted a díjat, elmész vizsgázni. Az árak eléggé változóak, amennyire én láttam a közép és felsőfokú nyelvvizsgák olyan 28-35ezer körül vannak általában.

Érdemes kiválasztani a nyelvvizsgát és célzottan majd arra felkészülni. Ami különbözni szokott a nyelvvizsgákban az általában a típusfeladatok (pl többségében feleletválasztós-e, vagy magadnak kell beírni, inkább nyelvhasználatra vagy inkább nyelvtanra fókuszál-e). Ez a szóbeliknél is változik. Van ahol szituációs feladat van, van ahol érvelni kell. Illetve vannak egy és kétnyelvű vizsgák. A kétnyelvű vizsgákon van fordítási feladat is.

Ha megvan hogy középre vagy felsőre akarsz menni, akkor tölts le néhány mintavizsgát a honlapokról és oldd meg őket, így kiderül hogy melyik megy neked jobban, melyiket érzed könnyebbnek.

2021. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!