Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az, hogy az angol...

Hogy lehet az, hogy az angol szavakat megfelelő sorrendbe tudom tenni, miközben nem feltétlen értem a szavakat, és a nyelvtannak is gondban vagyok?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget írok, de lehetséges, hogy tudatalatt jobban kapizsgálom már a nyelvet (online angoltanárral szoktam tanulni heti 2x, az iskolain felül, aki végig angolul beszél), mint úgymond tudatosan?
2021. febr. 22. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angolban nagyon kötött a szórend, ugyanakkor a szavak alakjából, végződéséből nem lehet a szófajukra, mondatbéli szerepükre következtetni, főleg miután igen sok angol szó több különböző szófajúként is használható.

Ebből következik, hogy ha látsz egy kupac tök ismeretlen szót, azokat tuti nem fogod tudni helyes sorrendben egymás után rakni. Márcsak azért sem, mert a több szófajúság miatt több helyes szórend is nyerő lehet, igaz más-más jelentéssel.

Tegyünk egy próbát, ismert szavakkal: milk, drink, chocolate

1. drink chocolate milk - igyál csokis tejet

2. chocolate milk drink - csokis tejes ital

3. milk chocolate drink - tejcsokis ital


Ha viszont legalább annyit tudsz, hogy az adott szövegkörnyezetben egy szó milyen szófajú lehet, akkor már következtetni is tudsz a mondatbéli helyére. De ehhez kell valami támpont. Ekkor persze segíthet a "tudatalatti", mert simán tudunk alkalmazni szabályokat anélkül, hogy el tudnánk mondani a mögöttes nyelvtani szabályt, hiszen "úgy hangzik jól".

2021. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudat alatt már kezd alakulni a nyelvérzéked.
2021. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!