Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a német mondat?

Helyes ez a német mondat?

Figyelt kérdés

A Budapestre közlekedő vonat már megérkezett az állomásra.


Der Zug, der in Richtung Budapest fährt, ist schon in die Bahnstation angekommen.



2021. febr. 23. 19:27
 1/7 webnyelv ***** válasza:
74%

Az "in Richtung" helyett azt írnám, hogy "nach", de lehet, hogy így is jó.

Az "in die" biztos nem jó, "in der" kéne az "ankommen" vonzata miatt. Én amúgy "auf dem Bahnhof"-t írnék helyette.

Az én verzióm:

Der Zug, der nach Budapest fährt, ist schon auf dem Bahnhof angekommen.

2021. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
auf den Bahnhof
2021. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Der Zug kommt "am Bahnhof" an (oder: "an der Bahnstation", aber weder "in die Bahnstation", noch "auf dem Bahnhof" und schon gar nicht "auf den Bahnhof").
2021. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de miért datívot vonz, ha egyszer valahova érkezett. Akkor an + AKK nem? An den Bahnhof, vagy ha nem pályaudvar, mint pl. a Keleti, hanem állomás, mint pl. Sopron, akkor an die Bahnstation. Ha azt mondanám, hogy az állomásON áll, akkor lenne an +DAT.
2021. febr. 24. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, Webnyelv egyértelműen leírta: az ankommen ige vonzata miatt.

A német "valahol" érkezik meg, azaz: már ott van.

Szemléleti különbség van a két nyelv között. Mi az utazás irányultságára gondolunk, ők a végeredményére.

A jelentés mindkét nyelvben ugyanaz viszont.

an+Dat. jelöli a helyet, an+ Akk. az irányt. És a német itt a helyre gondol.

Remélem, egy kicsit érthetőbb lett, ha nem, kérdezz nyugodtan.

2021. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, köszönöm. Mindig megtanulom a vonzatokat is, de valamiért az ankommen-hez nem írtam oda (excel táblázatban gyűjtögetem a szavakat az ismétléshez + mindegyikhez példamontatok, igékhez a különböző igealakok, stb.). Meg amit elfelejtettem, pedig a közlekedéssel foglalkozó leckékben megtanultam, hogy a megállóban, repülőtéren, állomáson, pályaudvaron: an + Dat.
2021. febr. 25. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Der Zug, der Richtung Budapest/nach Budapest faehrt, ist schon am Bahnhof angekommen.
2021. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!