Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar iskolákban milyen...

A magyar iskolákban milyen szintig tanítanak angolul?

Figyelt kérdés
8 éve tanulok angolul általános suliban ( most megyek ügye középsuliba) viszont már elég magas szerintem a tudásom, a felsőfokot biztos hogy közelíti, nem okoz problémát szinte semmi a beszédben, bármilyen témával kapcsolatban. Tehát 9.-től 12.-ig milyen szintig juthatok el? Kéne a C1-es nyelvvizsga és érdekel hogy kell e majd magántanárhoz járni emiatt..

2021. febr. 25. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg már most C1 közelében vagy, akkor nagyon ki fogsz lógni a többiek közül. Kevesen jutnak el C1 szintig középiskolában.
2021. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
El lehet jutni? Engem ez érdekel. Esküszöm hogy már kitöltöttem sok tesztet és ilyen B2-re saccolják a tudásom, ez annak köszönhető hogy már 10 éve a mindennapjaim része
2021. febr. 25. 16:53
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Simán meglehet a C1 gimiben - ha angol tagozatra mész, akkor meg főleg.
2021. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ha németül is tanulnék 9.-től 12.-ig akkor az mennyit ér?
2021. febr. 25. 17:00
 5/19 anonim ***** válasza:
11%

C1-ig nemigen juttatják el a középiskolásokat. Szerencsés esetben sikerül a tanulók egy részének a B2 nyelvvizsga érettségire. Ennél magasabb szintre csak kifejezetten nyelvi osztályokban lehet eljutni, heti 5-7 angolórával, de még az sem lesz C1 szint.

Gondolj bele: ha a tanár sincs C1 szinten, nem is képes a tanítványait eljuttatni arra a szintre. Márpedig a legtöbb középiskolai nyelvtanár messze a C1 szint alatt van...

2021. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben akkor magántanárhoz mennék az első évben, aztán a nyelvvizsga letétele után osztályozóvizsgát tennék a hátralévő évfolyamok anyagából, hogy ne kelljen bejárni.

Ha már most ilyen szinten vagy, akkor nagyon ki fogsz lógni a többiek közül, inkább csak visszafejlődnél. Velem is ugyan ez volt.

2021. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj azért el egy nyelvsuliba (az olcsóbb szerintem). Én is járok,igaz németből,de jönnek gimisek is,mert akinek kell nyelvvizsga,és nem vállalja el a sulikban a nyelvtanár,annak muszáj lesz valamerre lépnie,mert külön csak a suli nem elég szerintem:/
2021. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt hogy értitek hogy vissza fejlődök vagy hogy kilógok a sorból? Most is sík idiótákkal vagyok angolon akik össze-vissza dobálnak random szavakat és egy szitúációban se tudnának megszólalni, de meg vagyok, nem utál senki vagy mittomén hogy értetted. Visszafejlődni? Hogy?
2021. febr. 25. 17:10
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez tanárfüggő. Nekem olyan tanárom van, aki ha tudja, hogy az adott ember (pl. én) akar felsőfokú nyelvvizsgát, akkor próbál külön feladatokat adni, és na, konkrétan két részre szedi az angol csoportunkat. Az egyik csoportban a b2-esek, a másikban a c1-esek vannak. (most ezt a csoportra szedést úgy értem, hogy amikor angol óránk van, akkor így "elméletben" szétszedi a csoportot, és akkor egyik csoport ilyen feladatot kap, a másik más milyet. Viszont szerintem általánosságban véve ez nem gyakori, amit az én tanárom csinál. Szerintem sok tanárnak csak a b2 van a fejében, mert ugye az sok helyre elég, sok helyre a b2 nyelvvizsga elég. Szóval szerintem nézd meg, hogy milyen a középiskolában a nyelvoktatás, de valószínűleg nem lesz az elég neked. Én is látom az én iskolában, hogy ugye különböző nyelvcsoportok vannak, és na, vannak amelyik csoportokban kb. semmit sem tanulnak.


Amúgy én 4. éve tanulok németül középiskolában, és amúgy csak ott tanulom, szóval pluszban nem foglalkozok vele, nem érdekel, és szerintem egy A2-es nyelvvizsgát sem tudnék letenni. Szóval ez egy nagy nulla, heti 3 óra semmi.

2021. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ennyire nehéz lenne letenni egy C1-es nyelvvizsgát? A nyelvérzékem am jó, az is érdekelne hogy csak középiskolai német tanulással mennyire jutnék
2021. febr. 25. 17:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!