Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges a nyelvvizsga...

Lehetséges a nyelvvizsga amnesztia újból?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor mondta, hogy vissza kell térni az áprilisi állapotokohoz..

Meg mondta, hogy 55 000 ember munka nélkül van, sok diploma meg nem került kiadásra.


Érintett is vagyok, igaz vélhetően menni fogok áprilisban nyelvvizsgázni, de...


Szerintetek?


2021. febr. 26. 16:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Már korábban közölték, hogy többet nem lesz nyelvvizsga amnesztia.
2021. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azóta változott a helyzet
2021. febr. 26. 17:42
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de mérget ne vegyél rá!
2021. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
A helyzet azóta nem változott! Akkor azért csinálták meg, mert a diplomamentő program ellenére is bennragadt olyan 60 ezer diploma.
2021. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz
2021. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak éppen semmi értelme, ahogy áprilisban sem volt.

Attól, hogy koronavírus van, nem lesz semmivel sem kevésébé kellemetlen, hogy még mindig egy csomó olyan emberek kerül ki a felsőoktatásból, akinek egy nyelvből sincsen legalább középkfokú tudása. (Mert ha van, akkor nem túl nagy energiabefektetés papírt szerezni róla.)

Sarkos magánvélemény, de szerintem általában nem a ki nem adott diplomája miatt nem kap valaki munkát, hanem a nyelvtudás hiánya miatt. Persze az olyan munkakörökre ez nem vonatkozik, ahol törvényi előírás a megfelelő egyetemi végzettség.

2021. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon remélem, mert nevetséges a nyelvvizsga.. semmi értelme ...
2021. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
60%

"Sarkos magánvélemény, de szerintem általában nem a ki nem adott diplomája miatt nem kap valaki munkát, hanem a nyelvtudás hiánya miatt. "


Én dolgozok fejlesztőként. Az egyetem most végeztem el, nincs nyelvvizsgám és a büdös életbe nem lesz, mert nem tudom megcsinálni ennyi. :) A szóbelin lehetetlen átmennem. Az írásbelim megvan. Megsem tudok ott szólalni, sokszor még magyarul sem tudok az adott dologban kommunikálni vagy azt se tudjam mit mondjak. Szóval én arról lemondtam, hogy valaha is meglesz. Bármilyen angol szakkönyvet megértek, vagy írásban bárkivel tudok kommunikálni és ennyi bőven elég a munkámhoz. :) Nem ez a lényeg? Vagy az a lényeg, hogy arról tudjak bemagolt szöveget mesélni, hogy egy cipőt vásároljak a boltba? Vagy egy random képről beszélni amin van 2 szülő és 3 kisgyerek? Soha büdös életbe nem lesz ilyenre szükségem.

2021. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Szociális szférában sem használták még:) itt Magyarországon, gyakorlatok alatt tapasztaltam..
2021. febr. 27. 16:26
 10/32 anonim ***** válasza:
70%
Valaki nagy okos azt mondja meg, hogy például egy óvodapedagógusnak vagy kisgyermek nevelőnek minek? :)
2021. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!