Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy a csudába írjak angolul...

Hogy a csudába írjak angolul levelet (nyelvvizsga), hogyha magyarul se tudom megfogalmazni? :D

Figyelt kérdés
Most is olyan témáról kell írni, hogy már fél órája azon gondolkozok, hogy egyáltalán mit kéne erről írni ... véleményeket kell formálni, de nekem ezekről a témákról nincs véleményem és nem is érdekel ... na meg halvány fingom sincs a dologról.
2021. febr. 27. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Pedig sokszor nagyon hétköznapi témákról van szó.


Én amúgy ilyen levelekben mindig hazudtam :D, soha nem az én véleményemet írtam le. Kb ez fantázián is múlik. Sokszor olyanokat írtam amiket nagyon szépen tudtam megfogalmazni angolul, pedig aztán semennyire nem volt igaz rám.


Gyakorolj, írj sok levelet és utána már nagyjából egy "minta" lesz a fejedben, azzal meg könnyű haladni már.

2021. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de semmi közöm a témához, és nem is érdekel, nem is foglalkozok ilyenekkel.... :). Hazudni se tudok róla, mert amúgy persze hazudnék. Ez a baj a nyelvvizsgával és ez zavar a legjobban, hogy nem szakmai nyelv, hanem ilyen hétköznapi, ahol teli van olyan dolgokkal, ami nem érdekel, nem is tudok mit mondani róla ... szóbelivel is itt vagyok bajba. :D.
2021. febr. 27. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nos, ha nincs véleményed, akkor kezd azzal, hogy:


As this is a field I'm not entirely familiar with, my opinions are lacking proper knowledge on the subject matter, and I must admit some in depth research would be necessary in order to form a more eloquent stance on the topic.


My personal experience with (...) is (...), and I gravitate towards believing (...)

However, I also see the logic in (...) approach, but their reasoning may be flawed, if we take into account (...)


Na így. Szépen körülményesen rizsázni, meg lesz ez.😉

2021. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, ezt is lelehet így írni, ha nincs véleményem, de akkor nem értékelik, mert nem a feladatot oldottad meg. Ismerősöm így bukott nyelvvizsgán úgyhogy előtte 10 évig angliába dolgozott és tökéletesen tudott beszélni. :D
2021. febr. 27. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezért van az, hogy egyesek soha nem jutnak el a középfokig, főleg a felsőfokig. Egy nyelvvizsgához nem csak szavakat kell tudni, hanem kommunikálni kell különböző témákban. Kell némi intelligencia. Vannak felkészítő könyvek mind az írásbelihez, mind a szóbelihez, ezek felölelik a leggyakrabban előforduló témákat. Szerezz be néhányat, vagy keress egy magántanárt!
2021. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok nyelvvizsga feladatot kell megoldani és az alapján tudni fogod hogy miskén témákból szokták véleményt kerni. A felkészülés egyik része ilyenkor az hogy a témákkal kapcsolatos pró és kontra érveknek utánanézel. Pl ha a téma a génmódosított ételek, akkor csak beírod googlebe hogy génmódosított ételek pró és kontra. Hidd el tele lesz a net (főleg angolul). Jó sok cikket olvass el a nyelvvizsgatemakbol, és olvass híreket, az is segít.

Ajánlom az exam fright ér nevű könyvet. Az ad háttértudást és pró és kontra érveket is sok témához.

2021. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a nyelvvizsga nem arról szól, hogy angolul tudsz-e, hanem arról, hogy olyan témákról beszélj amikről alapból nem tudsz még a saját nyelveden se, mert nem foglalkozol vele? :D. Angolul nézek sorozatokat felirat nélkül és mindent megértek, de mégsem tudok arról beszélni, hogy milyen tinédzsernek lenni manapság vagy hogyan kell megfelelően gyereket nevelni. :D. A család témakörröl sem tudok mit beszélni, egy testvérem van és ennyi. 2 mondatban kimerül az egész téma.... Olyan témák jönnek elő, amik a tizenéveseknek szánnak...arról meg nem tudok mit mondani. :)
2021. febr. 27. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Nézd akkor ez itt nem az angolság hanem a műveltség kérdése.


Felnőtt ember vagy, igenis formálj véleményt, nézz utánna dolgoknak, építs a saját tapasztalatból, abból amit magad körül látsz, és hanszáld az empátiád is.

2021. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom azt, hogy mindenről véleményt kéne formálni, főleg ami nem érdekel, nincs közöd hozzá és nem is lesz. :) Attól, hogy nem érdekel egy téma még nem jelenti azt, hogy valaki műveletlen ... Ilyen erővel akkor a memória címtérkép szerkesztés is lehetne téma nyelvvizsgán, hiába speciális terület.. valakinek nem az. :). Tehát mondhatom azt is, hogy formáljon véleményt erről egy hozzá nem értő, de bele se tudna kezdeni. Remélem érted mire akarok kilyukadni.
2021. febr. 27. 15:39
 10/10 A kérdező kommentje:
De az is röhej, hogy szakmai nyelvvizságt nem fogadnak el ... ¯\_(ツ)_/¯
2021. febr. 27. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!