Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy erdemes haladnom a nemettel?

Hogy erdemes haladnom a nemettel?

Figyelt kérdés

Van egy oldal, ahol tanulhatom es gyakorolhatom a nemetet. Gondolom, nekem kene erezni, hogy hogy haladjak, de megis rakerdezek.

Naponta haladjak a leckekkel vagy inkabb gyakoroljam oket unasig?

Azt vettem eszre, hogy ha tobbszor csinalok meg egy lecket, elmegy a kedvem, hiszen mar fejbol fogom tudni a valaszt, de meg akkor sem ertem, hogy miert jo/rossz a valaszom..



2021. márc. 2. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha csökken a motiváció, és csak emlékezetből csinálod, akkor az semmiképpen nem jó. Inkább haladj naponta, de mindenképp nézz utána a rossz válaszoknak (vagyis a jóknak).
2021. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Csak gondolj vissza arra, hogy magyarul hogyan tanultál meg? Nyilván nem emlékszel, mert még kicsi voltál, ahogy én is.


Hallottad, aztán elkezdtél szavakat alkotni. Néha hibáztál, de mentél tovább. Aztán már mondatokat és így tovább. A nyelvtant egy 5 éves kisgyerek tudja szerinted? Nem, de tud értelmes mondatokat alkotni a maga szintjén.


Hallgass sok német szövegeket, növeld a szókincsedet, akár szótanulással, akár olvasással. Hasznos. Én úgy szoktam régen, ha nincs beszélőpartnerem, hogy ülök a szobába és elkezdek egy random dologról mondatokat alkotni. Például nem tudtam mi az a gyufa, tehát körülírtam szavakkal-mondatokkal. Ez az egésznek a kulcsa. Ha nem is tudsz valamit, de legalább körül tudod írni.


Nekem a Duolingo, Ankidroid rengeteget segített, telefonomat átállítottam németre, csak német rádió, film, sorozat stb. Tehát amit lehet azt csak németül. Először, mondjuk a híreknél keveset értesz meg, és azt veszed észre, hogy egyre több mindent értesz belőle. Plusz az a jó még, hogy a szókincs rá ragad.


Sok sikert, remélem segítettem. :D

2021. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Haladjál és néha térj vissza egy-egy régihez.
2021. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Igen, en is arra gondoltam, hogy haladok addig, amig mondjuk fixen tudom tartani a 80%-ot. Ha mar egyre tobbet hibazok, akkor visszamegyek par leckevel es onnan folytatom.


#2

Nagyon jo otleteket adtal. Elkezdem alkalmazni. :D

Sorozatot tudnal ajanlani?

2021. márc. 2. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Extra auf Deutsch az nagyon jó sorozat, könnyű a szövege és feliratos. Netflixen is vannak fennt, de az nehezebb szövegű
2021. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!