Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Brit akcentust használtok...

Brit akcentust használtok kiejtéskor, tehát például ejtitek a "t" betűt, vagy az amerikai "flap t" szerint beszéltek?

Figyelt kérdés
Számomra sokkal szimpatikusabb az amerikai kiejtés, meg könnyebb, szebb is. A filmek, zenék miatt automatikusan arra áll rá a nyelvem.

2021. márc. 7. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb magyar kiejtése az amerikai tartalomfogyasztás miatt inkább hajaz az amerikaira, ami sokkal könnyebb szerintem is.

Azonban a legtöbbünknek így is eléggé erőteljes akcentusa van. Vannak amerikai és brit ismerőseim is, ők mondták, hogy könnyen meg lehet érteni engem, de miután hozzászoktak az akcentusomhoz, felismerték más embereken is akcentusból, hogy magyarok :D

Ugyanígy, amikor tavaly Spanyolországban jártam, egy sráccal beszélgettem, és kb 3 mondat után megkérdezte, hogy magyar vagyok-e. Egy évet élt Nyíregyházán, szóval ő is megismerte a jó kis magyar akcentust.

Nem azt mondom, hogy biztosan neked is erős magyar akcentusod van, inkább csak arra szeretnék rámutatni, hogy attól még, hogy tudatosan az egyik kiejtési módot kedveljük, nem feltétlenül tudjuk jól imitálni azt, pláne nem éles kommunikációs helyzetben amikor fontosabb az, hogy kifejezzük magunkat, gördülékenyen menjen a beszélgetés és nem a kiejtésünkre koncentrálunk.

2021. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, amíg erre fel nem hívtad a figyelmem, fel sem tűnt, hogy teljesen össze-vissza használom.

Úgy értem alapvetően a brit akcentust tanultam az iskolában, és eszerint beszélek magyar akcentussal, de a néha, ha olyan szót mondok ki, akkor mégis használom a "flap t"-t.

2021. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szoktak járni mormonok (vagy kik) az USA-ból a városomba, hogy terjesszék az igéket. Az egyik mondta, hogy elég jó a kiejtésem, nincs nagy akcentusom. Jól esett, hogy egy amerikai ezt mondta. De amúgy nem szégyen akcentussal beszélni szerintem, csak mi gondoljuk túl.
2021. márc. 7. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt mondják az amerikaiak, hogy alig van akcentusod, pont, hogy nagyon hallják :D Szeretnek udvariaskodni, ez pedig tipikusan ilyen megszólalás. Csak az a dicséret, amikor meg sem említik.
2021. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, nem tudom. Mindenesetre én nem pörgök az akcentus dolgon, biztos, hogy van valamennyi, de nem ez a lényeg. Angolt tanító tanárnak is van, mégis tökéletesen megfelel a célnak. Sőt, az USA-n belül is eltér nyilván az akcentus. Amerikai ismerősöm szerint New Orleans-ban érteti meg magát a legnehezebben. A spanyol-ajkúak is mind akcentussal beszélnek (kivéve, aki ott született), van belőlük szép számmal, nincs ezzel gond.
2021. márc. 7. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok Angliában töltött év után én inkább beszélek úgy mint egy londoni. Persze (mivel én is amerikai filmeken tanultam a nyelvet) ha amerikai beszédet hallok akkor egy idő után öntudatlanul átváltok arra a kiejtésre. Ha pedig nem angol anyanyelvűekkel beszélek akkor jön a kelet-európai kiejtésem (ki érti ezt?).


"Számomra sokkal szimpatikusabb az amerikai kiejtés, meg könnyebb, szebb is."

Én is így voltam vele, aztán rákattantam a Trónok harcára és rekord idő alatt lezavartam az első 5 évadot, közben pedig megfigyeltem a szereplők kiejtését és ha megfelelően használod a nyelvedet és az ajkaidat akkor a brit könnyebbé válik mint a standard amerikai akcentus (még az általunk rettegett "th" hang kiejtése is zökkenőmentesebb lesz). Ha pedig a hangsúlyt is a megfelelő szótagokra teszed akkor rájössz hogy a brit beszéd is van olyan fluid mint az amerikai.

2021. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak idején a gimiben nyilván brit angolt tanítottak nekem is, bár a tanárom kiejtése botrányos volt (csak egy példa: "vrong"). Ezért is kezdtem el megnézni a szótárban a szavak kiejtést, mert a tanáréban nem lehetett megbízni. Ekkor láttam, hogy a brit mellett az amerikai kiejtést is megadta a szótár, és sokkal jobban tetszett a szavak amerikai változata. Azóta is amerikai angolt beszélek, természetesen flap t-vel.
2021. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!