Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a languagecert komplex...

Ha a languagecert komplex nyelvvizsgán csak az írásbeli sikerül, akkor a szóbelit letehetem máshol, vagy úszott az írásbeli is?

Figyelt kérdés

Nem találok ilyesmit a honlapjukon. Ha jól tudom, ez nyelvvizsgaközpont függő, úgyhogy jó lenne tudni :/

(Ha valakinek van forrása is azt duplán megköszönöm!:))



2021. márc. 11. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen dolgok az adott vizsgaközpont vizsgaszabályzatában szoktak lenni. Itt például a vizsgaszabályzat 8.2 pontjának második bekezdése tartalmazza ezt:

"Amennyiben a vizsgázó komplex nyelvvizsgára jelentkezett, de csak a szóbeli vagy az

írásbeli vizsgája sikerült, szóbeli, ill. írásbeli vizsgabizonyítványt kap."

[link]


A szóbeli vizsgát leteheted máshol is, mivel adott nyelvből tett szóbeli és írásbeli vizsgabizonyítvány (akkreditált nyelvvizsgaközpont(ok)tól) komplexszel egyenértékű. Az egyesítés menetét itt találod:

[link]

Ekkor új vizsgabizonyítványt nem kapsz, csak egy hatósági bizonyítványt, ami a két részvizsga-bizonyítvánnyal együtt érvényes. Ennek nem tudom van-e valami pozitívuma, de pl. felvételinél nem kell.


Akkreditált nyelvvizsgaközpontok:

[link]

(A LanguageCert az "English Language Skills Assessment Services Kft.".)

2021. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. máj. 21. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!