Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lehetetlenítik el az...

Miért lehetetlenítik el az amúgy sem túl rózsás nyelvoktatást?

Figyelt kérdés

Emlékszem, pár évvel ezelőtt német, francia, spanyol stb nyelvekből egy csomó nyelvkönyvet, munkafüzetet és a kurzuskönyv mellé kiegészítő könyveket (pl. 1000 kérdés - 1000 válasz) lehetett kapni, most már alig van valami a könyvesboltokban (líra, bookline, libri). Németből is gyakorlatilag csak a Lexika Kiadós van, az is csak A2-ig vagy B1-ig juttat el. Spanyolból is megszűnt a Colores és a Gente is, franciából is a France-Euro Express.

Az 1000 kérdéseset még lehet kapni, de pár éve rengeteg ilyen és hasonló könyv volt, amivel ki lehetett egészíteni a tankönyveket. Tematikus szótárak, nyelvtani összefoglalók stb.

Most meg alig van valami... Nem felújították, nem újak jelentek meg, hanem kapni se lehet kb.



2021. márc. 11. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy te helyileg melyik boltban nézted, de a hozzám legközelebb eső könyvesbolt a Lira és ott van minden. Utoljára január elején voltam ott és a nyelvkönyv részleg tömve volt.

Pár perce megnéztem a Lira honlapján két általad hiányolt könyvet és mindkettő kapható újonnan (is), egy harmadikból(Gente) csak antikvár/használt van.

2021. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Főleg a bookline-on szoktam nézni, de pl. most megnéztem a Lírát, és a France-Euro Expressből is csak a 2-est lehet kapni újonnan, Coloresből munkafüzetet nem lehet rendelni.

Ezek úgy új könyvek amúgy, hogy 2012-es NAT pl, tehát csak ami maradt. Új kiadás nincs.

A F-E-E-ből is azért nem lehet már a többit rendelni, mert elfogyott valószínűleg és már nem gyártják. Én elsősorban a tendenciára gondoltam, hogy alig vannak nyelvkönyvek mondjuk 5 évvel ezelőtthöz képest. Mondok pl. németből volt a Start/Unterwegs sorozat, a Kon-takt, az Abitraining Mittelstufe, a Kekse... egyiket se lehet már kapni, és nincs új fajta helyette.

2021. márc. 12. 00:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Segítek: kello.hu

Colores összes, France-Euro összes van. Meg sok egyéb is.

2021. márc. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nyelvkönyvbolt.hu oldalon nagyon sok tankönyv és kiegészítő anyag van kb az összes nyelvből, amit felsoroltál. Egyébként az egy áldás lenne ha a Colores megszűnne, de sajnos még mindig azt nyomatják szinte az összes középiskolában, annak ellenére, hogy pontatlanul magyarázza a nyelvtant és tele van hibákkal.


Pons tankönyvcsalád könyveit is elérhetők, németből, spanyolból és franciából is, szóval nem tudom honnan vetted, hogy kevés a nyelvkönyv... (Egyébként Magyarországon nem feltétlenül csak a könyvekkel van baj, hanem a nyelvtanári felhozatal is szörnyű a közoktatásban).

2021. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Az egy dolog, hogy a nyelvtanárok sem éppen a legkiválóbbak, de például a francia tanáromtól is hallottam, hogy jelenleg az iskolában az összes francia csoport más fajta tankönyvből tanul. És valljuk be, nem a legkönnyebb úgy tanítani, hogy gyakorlatilag minden évben egy új tankönyvhöz kell igazodni.
2021. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Angolból meg németből szerintem jó sok könyv van, de én pl. most spanyolt tanulok és tényleg nem sok jó könyvet találtam nyelvtanuláshoz. Ausztriában lakom, sem itt, sem Magyarországon. Nyelvkönyvbolt oldalát én is meg fogom nézni.
2021. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok, a colores 2.kötete nekem is megvan, de nekem nem igazán jön be az a tankönyv. De majdnem minden suliban ezt használják. Spanyoltanárom szerint se jó.
2021. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!