Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegen nyelvet lenne...

Melyik idegen nyelvet lenne jó ötlet választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre választanom kell egy második idegen nyelvet is az iskolánkban.

Első helyre az angolt jelöltem meg, de be kell jelölnöm egy második nyelvet is, hogy mit szeretnék tanulni, ha az angol csoportban már nem jutna hely nekem.

Egyelőre magyarul anyanyelvi szinten, németül pedig B2 szinten beszélek.

Más nyelveken egy szót sem tudok.


Melyik nyelv a legegyszerűbb, illetve a leghasznosabb ezek közül?

Ti melyiket választanátok, illetve miért?

Köszönöm a valaszaitokat!



2021. márc. 14. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Spanyolt választanám.
Olaszt választanám.
Oroszt választanám.
Franciát választanám.
43 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem sikerül az angol, válts iskolát, mert az angol alap.
2021. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én folytatnám a németet az angol mellett.
2021. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Német nyelvű országokkal vagyunk körülvéve, ezért mindenképp az a legpraktikusabb. Én Olaszt tanultam, ami viszonylag könnyen tanulható, és a magyarok meg tudnak tanulni tökéletes kiejtéssel beszélni olaszul. Nekem tetszik, nem bántam meg, hogy azt választottam, de talán a Német a leghasznosabb.
2021. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés, hogy hol szeretnél később elhelyezkedni. Mert tudomány/ipar esetén francia, turizmusnál spanyol v olasz.
2021. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem mindig az olasz kultúra állt közel a szívemhez, ezért az olaszt választottam. Viszont neked kell tudnod, hogy melyik szimpatikus, illetve ha esetleg van már valamilyen jövőképed, akkor ahhoz melyik lenne a leghasznosabb. Szerintem hallgass meg pár beszélgetést vagy dalt mindegyik nyelven, hátha megkönnyítik a döntésedet.
2021. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol. Nyilván olvastam és értem a kérdésed, de ha nem jutna hely, akkor is muszáj angolt tanulnod, akár magánúton. Tényleg alap.


A lehetőségek közül én a franciát választottam, némileg elfogultan. Tényleg jó lenne tudni, mik a céljaid (ha vannak egyáltalán gimi elején), mert attól is függ, mi lenne a legjobb a felsoroltak közül. Az biztos, hogy francia cégek esetén nagyon nyerő, ha valamennyire beszélsz franciául - ez egy pont a hasznossághoz.


A spanyolt Latin-Amerikában rengetegen beszélik, úgyhogy ebből a szempontból behúz egy strigulát. Az orosz piac/befolyás jelen van itt K-Európában, ráadásul tényleg gazdag kultúrájú nemzet, szóval azt sem vetném el.


Hogy melyik könnyű? Egyik sem és mindegyik - attól függ, milyen lelkesedéssel és milyen szinten tanulod.

2021. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olaszul tudok. Nyilván német a leghasznosabb, ahogy már írták ez nem kérdés, viszont az olasz is hasznos lehet, szerintem a spanyol hasonlo,de megis bonyolultabb. Viszont nagyon hasznos az is. Én az olaszra szavazok, de a spanyol sem rossz valasztas. az oroszt én semikeppen sem választanám.
2021. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Oroszra sokan szavaztak, de én mai fejjel biztos nem választanám. 5 elpocsékolt évem van benne, nagyon kevés a jó orosz tanár és a nyelv sem egyszerű (bár a németnél nem nehezebb, csak az sokkal elterjedtebb, könnyebb jó tanárt kifogni és segítséget kérni ha úgy se megy).
2021. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy német nyelvű országokkal vagyunk körülvéve, kicsit túlzás, a valóság az, hogy szlávokkal vagyunk körülvéve. Keletre, délre, északra szlávok vannak.

Ebből a szempontból az orosz hasznosabb.


De azt a nyelvet válaszd, amelyik tetszik. Mert azt fogod könnyen tanulni. Ha csak azért tanulsz valamit, mert hasznos, de örömöd nem leled benne, az csak szenvedés lesz. Nyelvtanulásra különösen igaz ez, mert az egy életen át tartó folyamat.


Szóval, hallgass a szívedre. Én is így választottam nyelveket, nem bántam meg.

2021. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!